Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha éppen egyetemre járok,...

Ha éppen egyetemre járok, államilag támogatott szakra, és közben elkezdek egy OKJ-s tanfolyamot, amit csak a dploma után fogok befejezni, akkor az OKJ-s tanfolyam is ingyenes?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok 23, és nincs is szakmám egyelőre, de éppen félúton leszek az OKJ-s tanfolyammal, mikor lediplomázok az egyetemen. És ha ingyenes, akkor mi az eljárás? Jelentkezéskor szólok az OKJ-s sulinak, hogy nekem még ingyenes? Vagy hol kell ezt "bejelenteni"/jelezni??
2010. jún. 16. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az OKJ-s tanfolyam az egyetemtől független, még akkor is, hogy ha az egyetem hirdeti meg. Egy diplomát és egy OKJ-s tanfolyamot fizet az állam.
2010. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez szuper :) Köszönöm! És ha én 2 OKJ-s tanfolyamot akarok elvégezni, de az egyik drágább, mint a másik, viszont előbb az olcsóbbat akarom megcsinálni, akkor szólhatok, hogy inkább a második legyen az ingyenes, és az elsőt fizetem ki?

Gondolom nem, de azért megkérdezem, hátha...:D

2010. jún. 17. 00:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, erre rá kell kérdezni. De szerintem nem.

Ha ez így van, akkor végezd el előbb a drágábbat. :)

2010. jún. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, csak az a gond, hogy a drágábbat nem tudom megcsinálni úgy, hogy közben diplomázok is, az olcsóbbat viszont igen :(

De most új gondom is van: az olcsóbb az hétvégi - távoktatásnak számít, ezért nem ingyenes, ezt a suli mondta. A drágább viszont nappali rendszerűn is indul, de nem megy az egyetemmel együtt. Most akkor vagy nem csinálok még ebben a félévben semmit, vagy megcsinálom az olcsóbbat, kifizetem, és utána már nem lesz ingyenes a második, mert már lesz egy OKJ-m, de legalább időt spóroltam. De semmiképpen sem akarok várni, mert az egyetemi szak, amit választottam olyan, hogy még nem tanít szakmát konkrétan, csak egy ugródeszka, és a mesterszaknak lesz igazi értelme, és engem szörnyen frusztrál, hogy még mindig olya, mintha gimibe járnék...az OKJ pedig enyhítene a frusztrációmon....úgyhogy nem tudom, mit tegyek :(

2010. jún. 18. 17:18
 5/5 A kérdező kommentje:
n
2010. jún. 18. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!