Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igaz az, hogy orvosi egyetemen...

Igaz az, hogy orvosi egyetemen ha nem vagy mindenből 4-es 5-ös, akkor átraknak néhány féléven belül önköltségesre?

Figyelt kérdés
2018. jún. 21. 08:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
12%
Nem szoktam kérni. Tudom kihez kell menni ennyi. :)
2018. jún. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak,nyugi!:)

Aki szerint meg hülye az az orvos,aki ketteseket kap,annak üzenném,hogy csinálja már végig ezt az egyetemet és utána legyen ekkora szája.;)

2018. jún. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
7-es válaszoló: ott voltál személyesen, hallottál, láttál mindent vagy az ismerősöd mesélte? Jártál doktori képzésre akár orvos, jog stb.? Gondolom nem, így fogalmad nincs arról, hogy sokszor egy hármasért is megizzad az ember ezeken a szakokon, attól, hogy nem mindenből 4,5 nem jelenti azt, hogy rossz szakember lesz. Ha valaki 4,5 azt jelenti, hogy szeret, tud elméletben sokat megtanulni, az, hogy milyen szakember lesz, hogyan végzi a munkáját, hogyan viszonyul az emberekhez később derül ki. Egyébkébt meg igenis, nagyon sok szubjektív tényező befolyásolja a jegyet, tehát nettó hülyeség, amit megrögzötten gondolsz.
2018. jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Hidd el elég sokat befolyásol, hogy milyen jegyeket szerez. Aki kettesekkel hármasokkal vergődik át az vagy nem érti vagy nem is nagyon tanult rá. Egyetemre azért megy az ember, hogy tanuljon. Bármilyen szakon is van. És törekszik a legjobbra. Nehogy már egy műtét közbe azon gondolkozzon, hogy basszus, hogy is van, mert azon pont nem voltam bent vagy nem tanultam meg. Rengeteg bunkó nem tudó orvos van Magyarországon. Szerinted ők, hogy tanultak? :). Voltak már olyanok, hogy én tisztába voltam, mi a problémám, de az orvos teljesen mást állított. Pár órával később kiderült, hogy nekem volt igazam. :). Na ő vajon, hogy is készült?
2018. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem túl jó jegyet kaptam ebben a félévben anatból. Elrontottam,mert nagyon bestresszeltem. A vizsga végén mondta az oktató,hogy tudja,hogy én jobb jegyért jöttem és tudja,hogy én sokat készültem rá és van is tudásom. De meg kell tanulnom kezelni a stresszt. Akkor én most szar orvos leszek,mert még nem tudom úgy kezelni a helyzetet,a stresszt?
2018. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Pontosan leírtad a probelmadat. Nem stresszelhetsz. Nem izgulhatsz. Mi lesz ha műtétnél stresszelsz? Ezt megkene tanulni. Azért stresszelsz ott mert nem tanultal eléggé.
2018. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem leszel magabiztos és nem tudod kezelni a helyzeteket akkor még válthatsz szakmát.
2018. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésemet nem válaszoltad meg, jártál barmilyen doktori képzésre? :) Mert látom, hogy képviselsz egy álláspontot, de úgy gondolom, hogy azok, akik végigcsinálták, talán jobban átlátják mint azok, akiknek erről fogalmuk sincsen.

Egyébként még egyszer leírom, ahhoz, hogy valaki gyakorlatban jó legyen nem elég csak 4-5 az egyetemen, hanem sok év munkával töltött idő, hogy "ne gondolkodjon műtét közben", ahogy te írtad, mivel erre az egyetem nem tanít meg. Ismerek orvosokat, nem cum vagy summa cum laude-val végeztek, mégis megállják a helyüket, nagyon jól keresnek, szeretik azt, amit csinálnak, a betegek imádják őket :)

2018. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudom,hogy néha le tudok blokkolni,ezért is szeretnék majd olyan helyen elhelyezkedni,ami nyugodtabb. Dolgozhatok laborban vagy elméleti intézetben,szóval simán lehetek orvos,mert ezt akarom csinálni és ezért tanulok,hogy még az olyan embereken is segítsek,akik nem becsülik meg ezt.:)De mire az ember szakorvos lesz,addig még kb.ugyanannyit tanul és gyakorol,mint amennyit eltölt az egyetemen. Nagy tapasztalatot szerez.De neked rohadtul fogalmad sincs,hogy milyen egy orvosi képzés. De ebben az országban mindenki beleokoskodik olyanokba,amikhez nem ért.

Kedves kérdező,ne haragudj,hogy teljesen elmentünk a témától.

2018. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Itt se sokan végeztek doktorit csak úgy adják elő másoknak, mert így hitelesebbnek gondolják a kommentjüket.
2018. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!