Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi felkészülési időtt...

Mennyi felkészülési időtt igényel?

Figyelt kérdés
sziasztok mennyi felkészülési időt igényel 1-1 emelt érettségi? persze ez triviális hogy emberfüggő, de akkor is egy listán melyikre a legkönnyebb és melyiken várják el a legtöbbet?
2018. jún. 24. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyelvből fél év alatt fel lehet készülni, elég, ha megcsinálod az összes eddigi feladatsort. Töriből, magyarból, matekból, bioszból, kémiából, fizikából, földrajzból tanulni kell. Ha intenzíven tanulsz kb 2 évig, úgy simán menni fog.
2018. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egyetlen emelttel nem nehéz megbirkózni, főleg ha érdekel az adott tantárgy. Akkor lesz egy kicsit kellemetlen a dolog, ha kettőre kell egyszerre készülni pl. orvosira jelentkezés esetében.


Én a legkönnyebbek közé az angol emeltet sorolnám.

A legnehezebbek szerintem a kémia, fizika, matek.

2018. jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyikhez mennyit kell hozzátenned.

Pl. ha elfogadhatóan beszéled az adott idegen nyelvet, akkor a nyelvi az egyik legkönnyebb, hiszen "csak" használnod kell. A magyar is nagyon könnyű. Szerintem a biosz is az egyik legkönnyebbek közé szokott tartozni (amikor én voltam, 2 nehezebb feladat volt, ezek mellett volt 3-4 általános iskolai szintű feladat). A földrajz sem nehéz.

Középnehéznek mondanám a törit, mert sok adat ismerete kell hozzá.

Nehezebbek közé tartozik általában a matek, a fizika, a kémia - persze, vannak, akiknek ezek a legkönnyebbek, mert egyszerűen ráéreznek a megoldásokra:)

2018. jún. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!