Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rosszul sikerült államvizsga...

Rosszul sikerült államvizsga után mit tennétek? Hogy oldanátok meg a mester kérdését? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Ma volt az államvizsgám, nagyon lehúztak, 3-as lett. A szakdolgozatomra 5-öst kaptam és mindenképpen szerettem volna legalább egy 4-es államvizsgát, mivel az egyetem alatt sosem csúsztam, kb. 4-es átlagom volt végig. A tanárok, akik rendesek voltak az egyetem alatt azok is nagyon szigorúak voltak most és úgy éreztem, hogy az osztályzat nem tükrözi a tudásom semmilyen formában + még pofára is mentek kicsit a jegyek..

Viszont eddig úgy terveztem, hogy maradok a jelenlegi egyetemem mester szakán, így a beírt másik egyetem felvételijére nem mentem el (nem tudtam elmenni). Azonban ez az államvizsga (+ a mesteren ott maradó emberek) annyira elvette a kedvem az egésztől, hogy nem szeretnék itt maradni még 2 évig. Pótfelvételi nincs, már csak ezen az ominózus egyetemen tudok maradni, HA felvesznek egyáltalán mesterre. Szerintetek van értelme felvételiznem, és mondjuk elvégezni 1 félévet itt, majd pedig átjelentkezni a másik helyre vagy pedig hagyjak ki 1 évet (nincs keresztfélév), dolgozzak vagy szerezzek szakmai tapasztalatot és jövőre felvételizzek a másik egyetemre? Ti mit tennétek?



2018. jún. 25. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Én februárban záróvizsgáztam, és ugyan nem ennyire, de azért elégedetlen voltam az eredménnyel, hasonló érzéseim voltak, mint neked. Nekem muszáj továbbmennem most mesterre, mert idősebb vagyok már és nem akarom további évekig húzni, de ha fiatalabb lennék, akkor most biztosan kihagytam volna egy-két évet és elmentem volna dolgozni/mellé nyelvet tanulni. Egy év alatt elhalványodnak a kellemetlen és a kellemes emlékek is, és reálisan tudod megítélni, mit tud nyújtani az adott egyetem mesterszaka, aztán választod azt, vagy másikat, sokkal racionálisabban, mint most tudnál választani.

Elkezdeni és máshová átjelentkezni szerintem nem érdemes.

Amit mindenképpen javasolnék, az az, hogy indulatból ne dönts, aludj rá egyet-kettőt.

2018. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Ha tovább tudsz menni mesterszakra, akkor menj tovább. Tekintsd ezt a diplomàt csak egy szigorlatnak, soha senki nem fog rákérdezni. És válassz olyan szakirányt, amelyen el tudod kerülni a most államvizsgáztató tanárokat. Én most nem mennék el másik egyetemre a helyedben. Aludj rá tényleg egy kicsit.
2018. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazán tudom őket elkerülni. Ahogy most néztem, fejenként minimum 3-4 tárgyat tanítanak mesteren szakiránytól függetlenül, kötelezően. Kisebb egyetem, kevesebb létszámmal, kevesebb oktatóval. Egyikük ráadásul a tanszékvezető és valószínűleg a mester államvizsgáján is ebben a felosztásban ülnek majd ott (nem nagyon szokták variálni).
2018. jún. 25. 22:09
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

Lehet ezért is húzták le a jegyed, hogy mindenképpen ott maradj.


5 eve dolgozom egyetem mellett es szemely szerint ugy latom, hogy szakmai gyakkorlattal, valos munkatapasztalattal jobban jarnal. Ha mast nem, akkor az msct minnel hamarabb letudni es utana hasznos dolgokat kezdeni magaddal.

2018. jún. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!