Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki nem járt középiskolá...

Ha valaki nem járt középiskolába, csak 8 általánosa van, akkor miért nem érettségizhet le egyből?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet azt, hogy 12. osztályból (vagy akár az összesből) csináltatnak vele egy osztályozót aztán le érettségizhet?


Miért kell 4 évig húzni az időt, ha amúgy valamiből egyetemi szintű a tudása és szeretne egyetemre menni?

Mi van a pszichés probléma miatt nem tudta elvégezni a középsulit?


Röviden miért nem a tudás számít, miért kell 4 ébig bohóckodni, főleg úgy, hogy estin alacsony tudással is megadják a kettest szinte mindenkinek?


2018. júl. 1. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán miért kell BÁRKINEK heti 36-40 órát ott rohadni akármelyik suliban, ha más heti pár óra bejárással megkapja ugyanazt az érettségit???

Így is igazságtalan a rendszer.

(Egyébként persze, igazad van, de akkor a nappalisokat sem kellene megszivatni)

2018. júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Az érettségire való jelentkezés egyik feltétele a befejezett 12. osztály (és persze az előtte lévők). Ez benne van az oktatási törvényben amit a kérésedre nem fognak megváltoztatni.

Ha valaki a középsulit nem tudta elvégezni, akkor az egyetemet se. Az egyetemen érik az embert olyan dolgok amiket középiskolában el se tudott volna képzelni. (az érettségin 25%-tól van kettes, az egyetemen a vizsgákon nem ritka a 60%-os kettes alsó határ, megjegyzem emelt szintű érettségin 60% már ötös).

Az egyetem egyik kimeneti követelménye (ami lassan már bemeneti követelménye is lesz) a nyelvvizsga ennek hiányában nem kapsz diplomát. Az egyetemen sokkal nagyobb pszichikai nyomásnak leszel kitéve, mint egy középiskolában.

Az esti érettségin se mindenki kapja meg a kettest. Hidd el nekem, már rengeteg bukást láttam az érettségin.


Állításod szerint Neked valamiből egyetemi tudásod van, de ez még nem jelenti azt, hogy úgy is van. Például: ha tudsz egy kicsit programozni C++-ban, attól még nem biztos, hogy el is tudod végezni a programozó matematikusi szakot.


Javaslom menj el egy esti gimnáziumba és érettségizz le, majd jelentkezz egyetemre!

2018. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem írtam, hogy rólam lenne szó...

De tegyük fel, hogy valaki 9. osztályban ment tönkre pszichésen, javarészt az iskola/oktatási rendszer miatt.

Mondjuk megerőszakolta a tornatanár, ugyan feljelentést nem mert tenni, majd az emiatt jelentkező tünetek miatt (katatón állapot) a gyerekek is elkezdték zaklatni, melyet a tanárok nem vettek észre.

Ezek miatt nem tudott órán koncentrálni és megbukott. Senki sem kérdezte, hogy mi van vele, senki sem javasolt pszichológust.

Aztán a gyerek otthoni élete is tönkre ment a jegyek által kiváltott szülői harag miatt.

Aztán egy év múlva betöltötte a 16-ot és abbahagyta az iskolát... 18 évesen elment gyárba dolgozni.

Csak 4 év múlva dolgozta fel a történteket, közben rendes egyetemi tankönyvekből rendszeresen tanult, pusztán érdeklődés miatt.

Ez alatt az idő alatt nem tervezett előre, viszont mostmár elkezdené az életét de legkorábban 30 körül lehet pályakezdő, ha végig kell menni a középiskolán is, márpedig végig kell...


És ez szerintem nevetséges és hülyeség. Miért nem próbálhatja meg bizonyítani, hogy tudásban bőven az érettségi szintje fölött áll?

Simán lehet, hogy az egyetemen már probléma mentesen menne neki minden...

De ha nem, az is teljesen az Ő magánügye, hiszen, ahogyan most kizárólag legális, rengeteg embernek nem megy az egyetem így sem.

2018. júl. 1. 18:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 2-es válaszolóval. A középiskola egy lépcsőfok, amit nem lehet ilyen egyszerűen kihagyni, az érettségi és a felvételi alapkövetelménye, ezen nem fogsz tudni változtatni.

A feltételezett "érettségi feletti tudás" pedig nevetséges... egy kis egyetemi könyvekből olvasgatás senkit nem tesz professzorrá.

2018. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ó, dehogynem... Eleve rengeteg olyan pocsék magyar egyetemi szak van még az eltén is (legjobb magyar egyetem) ahol csak formaság bejárni és különben teljesen alap, hogy otthon, magadtól tanulod meg az anyagot.

Igazából az egyik ismerősöm diplomamunkájában is segített egy olyan ember aki 10.-ig járt gimibe...

Az egy közepesen nehéznek mondott szak, de nevetséges az a szint valójában.

Beszéltek komoly szakemberekkel is, hogy forrást szerezzenek, de Ők is meglepően tájékozatlanok voltak a (félig) saját területükön.

Amúgy lehet, hogy a középiskola egy olyan szint amit nem lehet kihagyni, de akkor ez a tudás alapozása miatt van, nem a szociális élet gyakorlása miatt, mert arra képtelen a magyar oktatás...

Ha meg a tudás szamít, akkor miért is lenne "átugrás", ha osztályozó vizsgát tesz minden évből sikerrel?

Akkor azt szerintem elvégzettnek kéne tekínteni, nem?

2018. júl. 2. 09:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én valahol megértem az álláspontodat és nagyon sajnálom, hogy egy semmirekellő tanár így el tudta rontani szegény barátodnak az életét. Azonban ahogy annak a másik X embernek, aki érettségit szeretne, úgy neki is az iskolapadban van a helye. Nem lehet kivételezni senkivel “csak” a múltja miatt. Ahogy az életben sehol, itt sem kaphat ezért könnyebbséget. Az pedig, hogy egyetemi könyvekből olvasgat semmit nem jelent. Azt meg végképp nem, hogy “egyetemi szinten van”. Remélem nem kell ecsetelnem, hogy miért..

Szerintem meg kell próbálni beletörődni ebbe a szituációba és a lehető legtöbbet kihozni belőle. Nálunk például van egy 10-es fiú, aki minden létező matekversenyt megnyert már itthon is, illetve külföldön is. Neki pl matek órákra nem kell bejárnia az igazgató engedélyével. ( az összes többire persze be kell)

Tehát ha tényleg olyan nagyon nagyon okos az ismerősöd egy-egy tárgyból, akkor ez is egy lehetőség amit ki lehet használni.

Sok sikert!

2018. júl. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!