Családi pótlék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most érettségiztem, de sajnos év végén matekból megbuktam, a többi tantárgyból előrehozott érettségi vizsgát tettem sikeresen. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor jár e a családi pótlék utánam, hiszen augusztusban pótvizsgára, októberben pótérettségire kell mennem ebből a tantárgyból.

19/L



2018. júl. 2. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg nappali diák igazolványod érvényes addig jár a pótlék bá$$tya
2018. júl. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egy jó hírem, az őszi érettségi időszak végéig vagy jogosult.

A tanulói jogviszony ugyanis a középiskolai bizonyítvány megszerzését követő első érettségi vizsgaidőszak utolsó napjáig tart (és a jogviszony végéig vagy jogosult). Mivel te augusztusban fogsz középiskolai bizonyítványt szerezni, ezért neked az őszi vizsgaidőszak végég áll fenn fenn a jogosultságod.


Egy kivétel lehet, ha betöltötted a huszadik évet a tanév során, mert erre nincs kivételes rendelkezés, a tanév utolsó napjáig jár ebben az esetben (az aug 31.).


Az első egyébként is nagy butaságot ír, a családi pótlékkal semmi köze a diákhoz. Aki bízott kapott az érettségi előtt, annak a tavaszi érettségi időszak végéig, tehát júniusig jár.

2018. júl. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jár -
2018. júl. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!