Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen pályát érdemes választa...

Milyen pályát érdemes választani, egy most 8.-osnak?

Figyelt kérdés

A későbbiekben olyannal szeretnék foglalkozni,hogy 1.-ején ne azt kelljen néznem,hogy van e pénzünk kenyérre.Olyat,ami jól keres.Magyarországon mi az az 1. 5szakma ami a legjobban keres?És az az első 5 mennyit keres egy hónapban?És mi a feladata?És milyen iskolát kell elvégeznie hozzá?És ilyen iskola hol van Székesfehérvártól 100km-en belül?És az iskola honlap címét linkeljétek be pls!

Előreis kösziii


2008. nov. 1. 16:05
1 2
 11/15 anonim válasza:
én most vok 12.es és még csak tavaly dönöttem el hogy mi akarok lenni, szal sztem menj szakközépbe vagy gimibe és ráérsz még gondolkodni ezen
2008. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Szerintem először azt kéne eldönted, mihez lenne kedved.

Segíthetsz embereknek, vagy kereskedhetsz, vagy papírmunkát végezhetsz, vagy fizikai munkát végezhetsz. Lehet szanálni. Mi az ami megindít? Affelé tendálj. Tudod, lehet hogy vannak jó állások, de sok ember van aki csak apu-anyu tanácsára végzet el valamit (köztük én) és nem használja azt. Én éppen ezért vállalkozó lettem.

Másrészt szerintem minden munkában kereshetsz baromi jól.

Pl. egyre kevesebb a fizikai munkával foglalkozó személy. Szerintem pont ennek lesz jövője. Egyre kevesebb ember fog meg valamit és csinál, csak papírokat tologatunk. Én most már eltudnám képzelni azt, hogy korábban valami mást tanulok, rendesen kitanulom és abban a szakmában vállalkozó leszek. És maga a szaktudás tudna egy jó céget létrehozni.

Én ha újra tanulnék, biztos nem tanulnék közgazdásznak, jogásznak. Orvosnak lehet, de magánorvosnak maximum.

Szerintem a tolmács is jó szakma lehet. Annyi lehetőség van!

2008. nov. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%

Kedves Pályaválasztó!


Néhány rendezőelv pályaválasztással (élettel) kapcsolatosan:

1./ Én már láttam diplomást anyagi (filléres) gondokkal küzdeni

2./ Láttam alacsonyan kvalifikált munkakörben dolgozót (pl. betanított munkás) beosztó módon jól kijönni a fizetésből.

Tehát ne asszerint válassz pályát, hogy mennyit szeretnél majd keresni.


Más: 14 évesen elég nehéz arról dönteni, hogy mivel fogsz egész életedben foglalkozni, éppen ezért javaslom, hogy egy gimnáziumot végezz el, mindenképpen extra nyelvtanulási lehetőséggel. Milyen gimnáziumban? Majdnem mindegy. Én annak idején egy snasz kis falusi gimiben végeztem, s a 22 diákból 12 egyetemen-főiskolán kötött ki. A másik 10 sem azért nem ment, mert az iskola alkalmatlan volt az ő felkészítésükre, hanem azért, mert nevezett diáktársak lusták voltak tanulni.


Remélem tudott neked segíteni egy gyakorló apuka.

2008. nov. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Legyél közgazdász, ez a legjobban kereső szakma. Mármint közgazdász diplomával tudsz a legtöbbet keresni. De ügyvéd is lehetsz."


Na ekkora baromságot is rég olvastam. :D Közgazdászból Dunát lehete rekeszteni, a legtöbb örül, ha legalább a McDonald'sba felveszik dolgozni. Az ügyvéd még rosszabb, de amúgy nyilván jogászra gondolt a delikvens, csak nem tudja, hogy mi a különbség.

2011. ápr. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszadó szerintem a bölcsészekre gondolt...:D
2011. ápr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!