Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdaságinformatikára...

A gazdaságinformatikára készülőknek milyen programozási nyelvet érdemes elkezdeni tanulni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 12. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Azokat a nyelveket érdemes tanulni, amiknek piaci értéke van. Én a C++-t és a JAVA-t mondanám. De úgysem az lesz a lényeg az egyetemen, hogy milyen nyelveket ismersz, inkább az, hogy ismered-e a programozás alapjait valamilyen szinten, mert úgy sokkal nehezebb, ha egyetemen találkozol életedben először ezzel. Én pl. PHP-t ismertem, amikor bekerültem, ami nem a programozási nyelvek non plus ultrája, de arra jó, hogy fogalmad legyen a programozásról, és simán bele lehet tanulni a C++-ba és JAVA-ba (én ezeket egyetemen tanultam meg).
2018. júl. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Javát vagy C#-ot, ez a két legelterjedtebb ipari nyelv. Java + Spring Framework a leghasznosabb.
2018. júl. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
6%
Gazdinfósként ABAP!! Mellé meg amihez kedved van.
2018. júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, gazdinfóhoz szerintem is ABAP passzól... De én tényleg laikus vagyok, nem akarok okoskodni.

Nem annyira felhasználóbarát alkalmazásokat szeretnék fejleszteni, hanem banki/gazdasági területen elhelyezkedni.


Mindenkinek ment a pont!

2018. júl. 12. 22:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, gyakorolhatsz ABAP-ot is, ha hozzáférsz SAP-hoz. Fogalmam sincs, anélkül hogy lehet otthon ezt gyakorolni, de van hozzá itt némi segitség: [link]


Ennek ellenére én mégiscsak a Javát mondanám, általában véve hasznosabb is, meg sokkal nagyobb öröm, mint ABAP-ot gyakorolni. Szerintem több mint eleged lesz az ABAP-ból az egyetemen.

2018. júl. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!