Hogyan lehet ez?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, jelentkeztem egyetemre. És egyszerűen megdöbbentő, hogy azt tapasztalom a mindennapokban, sőt még itt is, hogy tucatnyi embernek egyszerűen alapoktól kezdve fogalmuk sincs semmiről. Feltöltenek dokumentumokat felvire, amiket nem is kell, nem töltik fel, amit kéne. FOGALMUK SINCS, hogy a ponthatárok hogy lesznek, már vagy 10 kérdést olvastam ahol azt hitte 1-1 okos, hogy az egyetem huzigálja kedve szerint a ponthatárokat.. Nemtudják, hogy mikor lesz ponthatárhúzás, nemtudják mikor lehet koliba jelentkezni, nemtudják, hogy mi az a neptun, nemtudják, hogy az egyetem egyáltalán hogyan működik, gimitől miben különbözik... Ez miért van? egyaltalán hogy jutott el idáig aki ennyire informálatlan?

2018. júl. 13. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolak tobbsegeben nincs (megfelelo) tajekoztatas a tovabbtanulasrol.

Sajnos sokan lustak maguktol kibogaraszni a sok informacio kozul azt ami nekik szukseges.

Igy csak azok vannak tisztaban a dolgokkal, akik utanaolvastak/van olyan a kornyezetukben aki mar egyetemista/az iskolaban elmondtak neki.

2018. júl. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs türelmük elolvasni a tájékoztatót, mert elszoktak az értő olvasástól.
2018. júl. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk egyetemen is kb ugyan ez van. Közös csoportban folyamatosan teszik fel az olyan kérdéseket, amikre 3 kattintás után megtalálnák a helyes választ. És engem hívnak mindenttudónak, mert veszem a faradtságot és rászánok minden félév előtt 15 percet arra, hogy elolvassam minden tárgy leírását, tematikáját.
2018. júl. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt én is állandóan tapasztalom. Most elvégeztem egy 2 éves képzést , mindenről magamtól jöttem ra, senki sem segített semmiben. Pl. Koli jelentkezés , aztán méltányossági kérelem mert nem vettek fel, diákhitel intézes, átvételi kérelem állami ösztöndíjra....

Az egyik barátnőm elkezdte velem a képzést de aztán kiiratkozott, meg az is nehezére esett hogy bankszámlát nyisson.

Vannak, akik ennyire analfabéták.

A szakomom is én voltam az osztály bizalmi , meg a szakfelelosunk is annyira ratyi volt , h el sem végezte a képzést végül. ( de a lényeg h Hökös volt😂)

2018. júl. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!