Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakgimnáziumba informatika...

Szakgimnáziumba informatika szak nehéz lehet egy olyannak aki általánosba infón csak excelt, wordot, stb. használt?

Figyelt kérdés
Érdekel nagyon is az informatika, de semmi érdekeset nem tanulunk óran, nehéz lenne nekem az informatika szak? Vagy inkább menjek olyan szakra amihez értek is?

2018. júl. 15. 04:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Matek hogy ment?
2018. júl. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semennyire, kellő tanulással simán hozhatod 5-ösre a szaktárgyat
2018. júl. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen vállalható az egész. Én is csak ezeket az alap progikat tanultam, és csak az ECDL vizsgán volt meg, ami 94%-os lett. Semmit sem tudtam az informatikáról leszámítva ezeket az alap dolgokat. Azóta már teljesen kítünőre végeztem, szóval szerintem teljesen felesleges ezeken parázni. Egyébként szerintem úgyis mindent a nulláról kezdenek el taníttatni.
2018. júl. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát én idén végeztem infós szakgimibe, de sokaknak eléggé nehezen ment főleg a hálózat ismeretek. Nálunk nagyon keményen adták le a cisco-s anyagot, és a nagy része elég érthetetlen volt, főleg hogy gyakorlaton könnyű lemaradni aztán azt se tudod hogy hogyan kéne a szimulációs programba beállítani a dolgokat. A programozás is olyan, hogy ha nem érted meg a logikáját, akkor abból se lesznek jó jegyeid. Nálunk elég sokan buktak szakmai tárgyakból, és csak a tanárok jóindulatán múlt, hogy átengedték az embereket év végén.
2018. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ország egyik legerősebb Szakgimnáziumába jártam informatika szakon, hasonló infó elő ismeretekkel, és bár volt az osztályból 5-6 diák, aki úgy érkezett, hogy voltak komolyabb informatikai előismereteik, de a többség ehhez hasonló előismeretekkel érkezik, és ennek megfelelően mindent az alapoktól tanítanak, az csak rajtad múlik, hogy menyire tartasz lépést a szakmai tananyaggal.

Ami viszont számít az informatikai ismereteken kívül, az a matek, és az angol. Az angol nagyon fontos, mert angolul tele van az internet mindenféle programhoz tutoriál videókkal, leírásokkal..stb illetve több program csak angolul elérhető, és a programozás, adatbáziskezelés, hálózati ismeretek megértéséhez/megtanulásához is elég erősen jól jön az angol nyelvismeret.

2018. júl. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!