Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok erre könyveket ajánlani?

Tudnátok erre könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés

Szeretnék töriből és magyar nyelv és irodalomból újraérettségizni(közép szinten) és ahhoz kellene valami könyv amiből tényleg fel tudok készülni.

Ha valaki tud ajánlani angol nyelv vizsgához is ajánlani könyvet azt is megköszönném.

Önerőből,magam szeretnék tanulni(tehát nem lesz magántanárom),ezért tényleg bevált könyvek kellenének.


2018. júl. 16. 15:20
 1/3 anonim válasza:
Angolból milyen szintű és milyen típusú nyelvvizsgát szeretnél letenni?
2018. júl. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
középfokú komplexet
2018. júl. 16. 16:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Törihez jó lehet, ha (újra) átnézed a Száray könyveket, plusz ilyen évszámos kincsestárat (sok kiadónak van). Valamint rengetegen kiadnak minden évben feladatgyűjteményt. Szerintem, ha ezeken átrágod magad, akkor sikerülni fog.


Nekem angolból az Oxford Angol Nyelvtan könyv vált be, azt hiszem piros színű most. Itt egészen az alapoktól át vesz minden középszintre szükséges nyelvtant és vannak hozzá feladatok és megoldások. Plusz én vettem egy könyvet, ami ilyen szószedet volt, hogy mik azok az alap szavak, amiket középszinthez illik tudni (ennek sajnos nem emlékszem a címére). Plusz ha kiválasztottad milyen nyelvvizsgát szeretnél tenni, akkor annak utána nézni és a követelmények, feladatok alapján gyakorolni.

A magyarhoz sajnos nincs ötletem, talán a gimis tankönyvek és szöveggyűjtemények segíthetnek.

Ja és az érettségikhez sokat segíthet, ha az előző évek feladatsorait kitöltöd:)

2018. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!