Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes történelem szakra...

Érdemes történelem szakra menni Hol lehet vele elhelyezkedni? (tanárin kívül) mi kell oda törin kívűl?

Figyelt kérdés
2010. jún. 18. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az az igazság, hogy ha nem tanár akarsz lenni, akkor ez amolyan hobbiszak inkább. Lehetsz persze, pl. muzeológus vagy levéltáros, na de ilyet szinte sehol nem keresnek, nagy mázlid kell, hogy legyen, hogy legyen munkád.

Törin kívül magyar vagy idegen nyelv.

Ha ez minden álmod akkor vágj bele, de ha csak simán szereted én a helyedben mást választanék.

2010. jún. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt nézd meg, hogy milyen mesterre mehetsz törivel. Elég sokra...

[link]

2010. jún. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én töri szakra jelentkeztem idén, régészet szakirányra. Ha utánaolvasol látni fogod, hogy pusztán ezzel a szakiránnyal milyen sokféle munkát lehet végezni (terepen, bármilyen cégnél, ami örökség megőrzésével foglalkozik, vagy útépítkezéseknél, múzeumokban stb.) és akkor még nem is beszéltünk a muzeológia és a levéltár szakirányokról. Ami szerencsés, hogy töri szakra (de leginkább régészetre) nem vesznek fel sok embert (hiszen nem is kell sok) tehát nincs túlképzés (mint pl. kommunikáción).
2010. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!