Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felvételinél csak a pontszám...

A felvételinél csak a pontszámot nézik vagy azt is, hogy hanyadiknak jelölték meg?

Figyelt kérdés
Pl. Nekem van 360 pontom, de 3.nak jelöltem meg, másnak meg kevesebb pontja van (pl. 300) de elsőnek? (DE-Pénzügy és számvitel-foszk és 280 pont kell)

2018. júl. 25. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először megnézik hogy az első helyen jelöltre felvesznek-e. Ha nem akkor így haladnak tovább, és csökkenő sorba rakják a legmagasabb ponttal oda jelentkezőket és aszerint veszik fel hogy a még a keretbe beférő legmagasabb pontszámú ember pontja lesz a határ
2018. júl. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor az nem számít, hogy én 3.nak jelöltem meg mas meg elsőnek? A pont a lényeg akkor.. Köszönöm!!
2018. júl. 25. 17:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A diákjaimnak így szoktam elmagyarázni:

sorba rakják a jelentkezőket, pontszám szerint, minden szak kap egy üres lapot, annyi sorral, ahány hely van. Felírják az első diák nevét oda, ahova jelentkezett. Aztán a másodikat. A 798. gyerek nem fér fel arra a lapra, amit első helyen jelölt, felírják a másodikra... :) értelemszerűen jöhet utána olyan, akinek kevesebb pontja van, de első helyen jelölte.

2018. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már világos! :)
2018. júl. 25. 17:33
 5/6 Todboy ***** válasza:
57%
Nyilván számít, hogy hányadiknak jelölted meg. Ha már az első helyre elég volt a pontod akkor egyértelműen odakerülsz. Ha csak a második helyre, akkor oda vesznek fel. Csak abban az esetben versenyzel az alacsonyabb pontszámossal, ha az első két helyre nem vesznek fel. Nem variálhatsz utólag, hogy hova mész.
2018. júl. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezért kérdeztem. Mert az első két helyre nincs meg a pontom.

Köszönöm :)

2018. júl. 25. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!