Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségivel, Élelmiszer-,...

Érettségivel, Élelmiszer-, vegyiáru eladó és Boltvezető OKJ végzettségekkel milyen egyetemet, vagy főiskolát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Jövő szeptemberben szeretnék jelentkezni, de először meghallgatnék pár véleményt.

2018. júl. 26. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk hány pontod van.

Nem tudjuk mi érdekel.

Ezek nélkül ajánlani nehéz.

2018. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Érettségim nagyon rossz lett, csak 240 pontot ér, ahogy számoltam.

OKJ-t nem számoltam bele. Nyelvvizsgám még nincs ( angol lesz majd jövőre).

Túl sok minden érdekel, ezért vagyok arra kíváncsi, hogy ha ennyire leszűkítem, akkor mi marad.

2018. júl. 26. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy számoltad az érettségi pontjaidat?
2018. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem átnézhetnéd az összes egyetem összes szakját, hogy mi érdekel, meg mi az, ami neked való, azokat kiírkálhatnád, kigyűjtögethetnéd magadnak külön, és akkor a végén azok közül választanál. Miben vagy jó és mi az ami tetszik, meg el tudod benne képzelni magad, hogy 40 évig is csinálod, és van rá esély, hogy nem munkaként, hanem hobbiként élnéd meg. Vagy pl a szakkepesites. hu-ról is kimásolhatod a szakokat, ami nem a tevilágod, vagy van, ami szaknál egy másik egyértelműen sokkal jobban illik hozzád, tehát azt aminél van hozzád jobban passzoló -kitörlöd a listádból; és sok okj hez van hasonló egyetemi képzés is. Te ismered magadat; találd ki, hogy milyen irány lenne jó, ami iránt el tudnál köteleződni. Ami pl nem munka lenne , hanem mondjuk hivatás vagy hobbi, mert eléggé szívesen csinálnád hozzá. Amúgy most pl busz meg vonatvezetőkből kevés van, úgyhogy olyanból szoktak lenni képzések; meg pl van még ilyen, ahol pl riportereket képeznek, tv-csatornának is volt ilyenje, most nem tudom, még van-e.
2018. júl. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. júl. 29. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!