Hova kéne jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Most leszek 12-edikes végzős, de nem igazán tudom hová mennjek továbbtanulni. Sosem volt álommunkám, meg olyan tanóra sem volt, ami a kedvencem lett volna. A reál tantárgyakat (matek, fizika, kémia stb..) sosem kedveltem. Nyelvérzékem nagyon jó, megcsináltam már az előrehozott érettségit és a nyelvvizsgát németből és angolból is és lehet, hogy jövőre belekezdek a spanyolba. Az íráskézségem is jó, de egyszerüen nem tudok leülni, és megírni mondjuk egy novellát, de nem is vonz annyira a dolog. Emellett tagja vagyok egy 14-edik századi hagyományőrző csapatnak és nagyon szeretem a magyar néptáncot és népzenét.

Ezekkel az adottságokkal és érdeklődési körrel ti mit ajánlanátok nekem?


Ui.: Nem szeretnék se pincér, se idegenvezető lenni, akár mennyire is hasznos ott a nyelvtudás



2018. júl. 27. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyan így voltam középsuliban. Szerintem saját magadnak kellene rájönnöd arra, hogy mit akarsz kezdeni magaddal ezek után, mert ha másokra hallgatsz mint ahogy én tettem, akkor nem lesz belőled semmi. Főleg ha ennyire fontos kérdésről van szó, mint a saját jövőd. Én is nagyon szeretem az idegen nyelveket, 5 nyelven beszélek már folyékonyan és már marketinggel foglalkozok, amiről nem is hittem hogy valaha is érdekelni fog. Az iskolának arról kellene szólnia hogy segítsen rájönni arra, hogy mi szeretnél lenni, de ehelyett csak a stressz és a hitel... Bekerültem egyetemre, aztán már az első félévben ott is hagytam, mert az a szakma amit mások választottak nekem abszolút nem jött be, utálattal mentem be előadásokra. Azóta önerőből tanulok, rengeteget olvasok, és kb azt csinálok amit akarok. Én azt javaslom neked hogy szánj rá akár egy teljes hetet arra, hogy a külvilág kizárásával csak arra próbálsz rájönni, hogy hogyan tovább. Megtalálhatók az egyetemek weboldalán a szakmák, szerintem nézd át őket és válogass. Nézz utána hogy azzal a szakmával milyen esélyeid vannak a munkaerő piacon és ami szerintem még ennél is fontosabb, neked milyen hasznod fog származni abból a tudásból, amit ott meg tudsz szerezni. És én ezt nem azért mondom, hogy lebeszéljelek, vagy hasonló, de szerény véleményem szerint a diploma értéke már elenyésző. Minden fiatal már diplomás, és közel se jelent már akkora nagy előnyt a diploma mint pl 10 éve világviszonylatban. Nagyon hasznos tudást lehet szerezni egyetemen kívül is, hitel és stressz nélkül, az se lesz olcsó, nem kapsz érte diplomát, de hamarabb meg vagy vele és valamivel olcsóbb is mint az egyetemi tandíj. Én például marketinget tanultam egy osztrák cégnél, maga a képzés 800.000 Forint volt, amit nagyon nehezen akartam kiadni először, mert ez kb egy egész éves keresetem volt, de 7 hónap alatt visszajött az ára. Én ezzel csak azt akarom mondani neked, hogy a tudás az fontosabb mint bármilyen papír. Tudással tudsz bizonyítani, papírral pedig csak dicsekedni. De ez csak az én véleményem.
2018. júl. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tolmács vagy fordító esetleg?

Vagy ha valamelyik nyelv különösen a szívedhez nőtt, akkor ahhoz kapcsolódó szak. Anglisztika, germanisztika, ilyesmi.

Ha a 14. Századi Mo. És kultúrája érdekel, esetleg magyar történelem vonalon elindulni.

2018. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!