Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pécsi Tudományegyetem vagy...

Pécsi Tudományegyetem vagy Eszterházy Károly Egyetem? Neveléstudomány MA-ra mennék.

Figyelt kérdés
Az EKE-n a tankönyv- és tananyagfejlesztés, a PTE-n pedig a tanterv- és programfejlesztés érdekelne. Szívesen hallanék tapasztalatot mind az egyetemekről, a szakról és a szakirányokról. :)

2018. júl. 29. 02:05
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

A Pécsi Tudományegyetem egy régi, valódi egyetem ennek minden kellékével, hagyományával, színvonalával. (Ma a sok kváziegyetem között, a kutatóegyetem kifejezéssel különböztetjük meg, de valójában az a szó is elég, hogy egyetem.)


Az EKE egy volt főiskola, amit politikai döntés alapján most éppen egyetemnek neveznek. JÓ főiskola volt, de sohasem volt egyetem, pláne nem kutatóegyetem vagy élvonalbeli egyetem. elitegyetem.


Valódi egyetemekből (kutatóegyetemekből) Magyarországon nincs olyan sok; ezek az ELTE, Semmelweis, SzIE, BME, BCE, Szeged, Debrecen és Pécs, és újabban Miskolc is kezd felzárkózni). A volt főiskolák nem tartoznak ide, csak az ellenség megtévesztésére nevezik őket egyetemnek.


Személyes tapasztalatom mindkettővel kapcsolatban van és ez egyébként pozitív mindkét esetben, de ez nem változtatja meg a fenti helyzetet.


Ha csak arról van szó, hogy szeretnél egy MA-t szerezni, akkor mindkettő jó, hasznos, ezen a szinten színvonalas.

2018. júl. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2018. aug. 14. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!