Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvettek egyetemre, de nem...

Felvettek egyetemre, de nem szeretném elkezdeni, mi teendő?

Figyelt kérdés

Igazából nem most szeretném elkezdeni, hanem egy év múlva, de fizikailag nem lehet passzív félévvel kezdeni a dolgot, így nincs is értelme. Most kicsit meg vagyok ijedve, mert ugyanazon az egyetemen jelentkeztem egy másik szakra, és a meglévő Neptun kódomat rendelte hozzá.

Ugye ha nem megyek el beiratkozni, akkor magától kizár, ledob a rendszer erről a szakról?



2018. aug. 2. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mész el beiratkozni, és nem lesz semmi következménye.
2018. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15%
Én úgy tudom, hogy akkor is el kell menni a beiratkozásra, ha csak egy év múlva kezded el.
2018. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem mész el beiratkozni akkor nem kerülsz jogviszonyba az egyetemmel(kvázi ugyan az mintha nem is jelentkeztél volna)--> semmi következménye nincs.

Ha egy év múlva akarod megkezdeni az egyetemet, akkor vagy újra kell felvételizned jövőre, vagy(egyetemre válogatja, hogy lehet-e) be kell iratkozni, és passziváltatni kell az első két félévet.(nálunk a SZE-n pl. lehet, de tudom, hogy sok más egyetemen nem lehet passzív félévvel kezdeni).


Neptun kódot, pedig ha jól tudom nem kapsz újat, ha már egyszer valahol kaptál, akkor azt kapod újra.

2018. aug. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell elmenned beiratkozni, ennyi.
2018. aug. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!