Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az óvodai dajka végzettséggel...

Az óvodai dajka végzettséggel mennyire lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Van egy diplomám, januárban végeztem az egyetemen, viszont nem szeretnék azon a területen elhelyezkedni.

Tavaly egy diákmunka során gyerekekkel kellett foglalkoznom, és nagyon megtetszett a dolog. Azóta azon gondolkodok,hogy szívesen dolgoznék óvodában.

Most nézegettem a szeptemberben induló OKJ-s képzéseket, és láttam indul óvodai dajka tanfolyam. Szívesen dolgoznék ilyen munkakörben, azonban nem tudom mennyire lehet elhelyezkedni vele. Az egyetemi szakomat is rosszul választottam meg,nem szeretnék ismét ebbe a hibába esni.

Köszönöm, ha valakinek van erről véleménye!

N


2018. aug. 5. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Jobban járnál egy óvodapedagógus szakkal. Igaz, hogy ez 3 év, de többet ér hosszú távon. Ha tudsz énekelni, akkor ezt javaslom.
2018. aug. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a véleményed. :)

Az a baj a felvételiről már lekéstem. Januárban nem is foglalkoztam vele, mert akkor államvizsgáztam. :/ Most meg várhatok egy évek vele, ezért gondoltam OKJ-ra.

2018. aug. 5. 13:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos, a dajkák a legtöbb intézményben gyakorlatilag takarítónők, a munkaidejük csekély részét tudják a gyerekekkel tölteni. Ha okj-s képzést keresel, akkor inkább a ped. asszisztens, gyógyped. asszisztens képzéseket nézegesd. (Bár, ha jól tudom most keresztelték át pedagógiai és családsegítő munkatársra, de nagyjából ugyanazok.) Ezzel a végzettséggel már valóban többnyire gyerekekkel foglalkozhatsz.
2018. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaj de jó!! Köszönöm a tanácsot! Azt hiszem megfogadom. :)
2018. aug. 8. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!