Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát tanuljak, hogy...

Milyen szakmát tanuljak, hogy főiskola/egyetem esetleg valamilyen képzés után egyből dolgozni tudjak?

Figyelt kérdés
Mert például néztem a pszichológiát, de ha három évet elvégzem csak más mellet lehetek gondolom kevés pénzért, a fogorvos mondjuk 5 év, nekem az már talán sok. Valakinek valami ötlete, hogy 3 év suli után vagy esetleg egy képzés után melyik az a szakma amiben egyből tudnák dolgozni is? lány vagyok, nem érdekel az informatika és az ilyen autós, motoros dolgok

2018. aug. 7. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Valamelyik gazdasági szak, nagyon keresettek már úgy értem az egyetemen is keresettek tehát ha sorrendbe helyeznénk a felsőoktatási szakokat akkor jónéhány gazdasági szak helyezkedik el felül. Jól lehet velük elhelyezkedni, de! Nem véletlenül és nem véletlen van magas fizetés érte, kevesen tudják elvégezni, az állami

képzés ponthatára pedig irgalmatlanul magas.

2018. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Gyógypedagógia. Igaz négy év, de közel áll a pszichológiához, és egyből tudsz utána helyezkedni.
2018. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem irni, hogy mi erdekel: sport, egeszseg, etkezes, mental coaching
2018. aug. 7. 21:27
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Élelmiszermérnök,dietetika.
2018. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A mernoki dolgok nem erdekelnek es ugy nehez lenne ravenni magam, a dietetika pedig onmagaban semmi semmit nem er
2018. aug. 7. 22:58
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Fejtsd ki, hogy miért nem ér semmit magában a dietetika.
2018. aug. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
Óvodapedagógus/csecsemő- és kisgyermeknevelő/tanító. Mind 3 év, persze ha szívesen foglalkoznál gyerekekkel, csak akkor. Ezekből mind hiány van, hamar találsz majd munkát.
2018. aug. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!