Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulásban akadályozottakkal...

Tanulásban akadályozottakkal dolgozni mennyire viseli meg az embert?

Figyelt kérdés
Voltam önkénteskedni értelmileg súlyosan sérültekkel, de 2 nap után nem bírtam tovább sajnos, mert annyira tehetetlennek éreztem magam. Gondolkodok,hogy gyógypedagógiát tanuljak és a tanulásban akadályozottakon segítsek, de nem tudom mennyire nehéz Velük együtt dolgozni? Fejlődést/fejlesztést, látványos eredményt el lehet érni náluk?

2018. aug. 11. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az se könnyű. Karbantartóként dolgoztam tanakos suliban, láttam mit szenvednek, hiába kis létszámú csoport. De jobb mint ahol voltál. Szóval sztem erre születni kell.
2018. aug. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Igaza van az első válaszolónak, erre születni kell. Ha bizonytalan vagy, inkább ne ezt a pályát válaszd!
2018. aug. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Két teljesen más dologról beszélsz. A tanulásban akadályozottak szakirány nem foglalkozik súlyosan értelmileg akadályozott gyerekekkel. A tanulásban akadályozottak közé a tanulási nehézségben szenvedők (vagyis akik hosszantartó betegség vagy egyéb miatt lemaradnak), a tanulási zavarosok (diszlexia, diszkalkulia, diszgráfia, hiperaktivitás, egyebek...) és az enyhe értelmi fogyatékos emberek tartoznak. Az enyhe értelmi fogyatékosság 70 IQ alatt kezdődik, és tudnak teljes életet élni, leginkább a tanulásban kell segítséget nyújtani nekik. Külön van éppen ezért egy értelmileg akadályozottak szakirány, akik foglalkoznak a közepesen súlyos és súlyos értelmi fogyatékos személyekkel. Szerintem, ha érdeklődsz iránta, akkor nézz még utána jobban, mert nem feltétlenül kell súlyosan értelmileg akadályozott gyerekekkel foglalkoznod, ha nem szeretnél. Én tanulásban akadályozottak és látássérültek pedagógiája szakirányon vagyok, most kezdődnek még majd csak a szakirányos óráink, de azért jó tisztában lenni a fogalmakkal és szakirányokkal. :)
2018. aug. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a kijavításért,igazából kicsit megnyugodtam, hogy a tanakosoknak nem kell súlyosan értelmileg sérültekkel foglalkozni (elnézést,hogy ezt írom, de sajnos engem érzelmileg nagyon megterhelt és minden elismerésem azoké,akik Velük foglalkoznak, Isten áldja meg Őket bőségesen!)
2018. szept. 1. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!