Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most pontosan hogyan működik...

Most pontosan hogyan működik az OKJ-s képzés, vagy épp a másodszakma?

Figyelt kérdés

Tanulnék grafikusnak, de már van egy szakmám (nem okj-s).

Akkor így is lehetséges? És általában mindenhol úgy látom hogy okj, csak esti képzésben van.


De én hogyan tudnám azt megoldani hogy a mostani, érettségimmel,szakmámmal. Nappali képzéses grafikusnak menjek, és ingyen, 2 éves tanulással.

Ja és 20 éves vagyok.



2018. aug. 16. 11:27
 1/7 A kérdező kommentje:
És Budapesten érdekelne.
2018. aug. 16. 11:28
 2/7 anonim ***** válasza:

" És általában mindenhol úgy látom hogy okj, csak esti képzésben van."

Nem igaz.


"Nappali képzéses grafikusnak menjek, és ingyen, 2 éves tanulással."

Nem biztos, hogy ingyenes lesz.

Nézz körül a neten, vagy a felvin, és hátha találsz valamit.

Általában az OKJ-s képzés 6 hónap, nem 2 év.

Szakma mellé, miért ne tanulhatnál okj-t?

És ha már 2 évben gondolkodsz, miért nem jelentkeztél főiskolára, pl a művészeti ágazatra??

2018. aug. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mármint ha van egy okj-s szakma, akkor a 2. ha grafikusi már pénzes (ahogy egy iskola honlapján olvastam.

És azt nem értem hogy az én nem okj-s szakmámmal is fizetős e, vagy ingyenes.

2018. aug. 16. 15:31
 4/7 A kérdező kommentje:

Vagyis ezt nem tudom értelmezni.

[link]

forrai-nál, egyedül itt találtam nappali képzést. Persze pénzesekből találtam, de azok nem érdekelnek.


"A tanulás során felmerülő költségek


A szakképesítéssel még nem rendelkező tanulók részére – 24 éves korig – az oktatás tandíjmentes. Felhívjuk a figyelmét arra, ha Ön már rendelkezik olyan OKJ-s szakképesítéssel, amelyet iskolarendszerű képzésben szerzett, akkor államilag finanszírozott képzésen nem vehet részt, így egy tanévre 225.000 Ft/tanév térítés ellenében tudjuk csak fogadni.


A tandíjmentesség feltételei


Nappali tagozatos ingyenes képzésünkre azokat a diákokat tudjuk beiskolázni, akik 2018-ban töltik be 24. életévüket vagy annál fiatalabbak, valamint még nem rendelkeznek iskolarendszerben szerzett szakképesítéssel."

2018. aug. 16. 15:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Na akkor elmagyarázom.

Neked van egy szakmád, ami NEM Okj-s.

Tehát Te már iskolarendszerben szereztél egy szakképesítést.

Tehát:

"A tandíjmentesség feltételei

Nappali tagozatos ingyenes képzésünkre azokat a diákokat tudjuk beiskolázni, akik 2018-ban töltik be 24. életévüket vagy annál fiatalabbak, valamint még nem rendelkeznek iskolarendszerben szerzett szakképesítéssel."

Az utolsó mondatot olvasd el még egyszer!

Oda van írva, hogy "még NEM rendelkeznek ISKOLARENDSZERBEN szerzett szakképesítéssel.

Tehát.

Te neked fizetned kell ezért az OKJ-s képzésért, mivel aki már egyszer szerezett egy államilag finanszírozott szakképesítést,(ez lehet okj, lehet szakma,lehet diploma..), az már NEM vehet részt még egy államilaf finanszírozott képzésben, így Te NEM vehetsz ebben a képzésben INGYENESEN részt.


Érted?

Tehát, ha Te mégis jelentkezni akarsz ezen képzésre, akkor neked egy tanévre 225.00 Ft-t kell fizetned.

Szóval.

Ha akarod..


Én ezen költség árán a Te helyedben beiratkoznék a Főiskolára egy Grafikiusművész megnevezésű osztatlan mesterképzésre.

[link]


Remélem, hogy tudtam segíteni.

Üdv.

2018. aug. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek az elírásokért.

[..] államilag finanszírozott...

*"Tehát, ha Te mégis jelentkezni akarsz ezen képzésre, akkor neked egy tanévre 225.000 Ft-t kell fizetned"

2018. aug. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké, hát köszi.


Bár nekem a legjobb ingyenes, 2 év lenne a legjobb.

Bár késő már az idő ehhez, de akkor marad az eddigi, kiválasztott csak ugyebár az esti képzés volt, és nekem nappali jobban bejött volna. :D

2018. aug. 17. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!