Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mit csináljak! ,...

Nem tudom mit csináljak! , Hova menjek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy jó tanuló de olyan rossz se mondjuk úgy hogy 4, most leszek 8.-os és tökre parázom mert nem tudom hogy hova menjek gimibe vagy szakközépbe Nem tudom!! Szerintetek melyik lenne nekem a jobb (egyetemre nem akarok menni) tudom hogy még van időm gondolkodni.....nektek melyik volt a jobb? Szerintetek a mai világban melyik a jobb? Azt tudom hogy a gimu csak egy érettségit ad de a szakközép szakot is nem? Nagyon tanácstalan vagyok :/

2018. aug. 16. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Pedig egyszerű:


gimibe csak annak érdemes menni, aki tuti tovább akar menni egyetemre.


Szakközépbe menj, mert ott tényleg kapsz szakmát is és utána dolgozhatsz is!


Sima érettségivel kitörölheted....

2018. aug. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem ma már a szakközép sem úgy működik, hogy négy év után kap egy érettségit és egy szakmát, hanem az érettségi után még ott kell maradni 1-2 évig, hogy megszerezze a szakmát is.


Amúgy én a gimnáziumot ajánlom (nem csak versenyistállók léteznek), mert több lehetőséged van. A szakközépben kötelező szakmai tárgyakat is tanulni, illetve egy szakmai tárgynak kell lennie az 5. választott tárgyadnak, ami azért szívás, ha rájössz, hogy annyira mégsem érdekel vagy esetleg kitalálod, hogy mégis tovább szeretnél tanulni egyetemen és 6 tárgyból kell érettségizned, hogy felvegyenek a választott szakra. A gimnáziumokban két idegen nyelvet tanítanak, normálisan tanítják a természettudományos tárgyakat és nem ilyen összevont tárgyak vannak, illetve mindent picit magasabb szinten tanulsz és szerintem ez jól jön, ha tovább szeretnél tanulni. Igen, az érettségi önmagában tényleg nem jó semmire, hanem utána még tovább kell tanulni egyetemen vagy szerezni kell egy szakmát, de ezzel nem értem, hogy mi baj. Tanulni kell és ennyi. Nekem az összes ismerősöm megbánta, aki szakközépbe ment, de persze, biztosan van, akinek bejött.

2018. aug. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Előző vagyok: Mármint a szakgimnáziumra gondoltam. A szakközép az a normál szakiskola, ami szakmát tanít érettségi nélkül.
2018. aug. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Milyen baromságot ír már a 2-es,3-as!


A szakközép ad érettségit+szakmát, a szakmunkásképző nem ad érettségit, mert az csak szakképzettséget ad, vagyis csak szakmát.


A gimi meg az egyetemhez szükséges érettségikre készít fel.


A kérdező most úgy néz ki, hogy NEM akar menni egyetemre. Ha később meggondolja magát, akkor simán és célirányosan még leérettségizhet - vannak erre iskolák -, de legalább lesz szakmája.


Nem kellene azért úgy beállítani, hogy ha nem megy rögtön gimibe, akkor elvágja magát, mert ez szerintem nem igaz!


Jó szakmát kell választani, ami érdekli és ha később mégsem tetszik, akkor még mindig leérettségizhet levelezőn is akár és esetleg még sokkal jobb eredménnyel, meg mellette sokkal több ideje jut pl. nyelvtanulásra.

Nem lesz agyonterhelve 0-24-ben.


De ha csak nyomásra megy gimibe, és nem akar egyetemre menni, akkor felesleges mindenből érettségiznie, mert azzal a munkaerőpiacon kitörölheti a s.ggét, ha nem tanul tovább - de lehet, akkor is.


Egy jó szakma sokkal többet ér és pláne, ha külföldön is akarna majd érvényesülni.


Nyilván, ha lenne hozzá kedve/ereje, akkor mehetne gimibe, utána meg egyetemre és aztán sok-sok-sok tanulást követően lehetne belőle például millás fizujú programozó is akár, de jelen esetben úgy néz ki, hogy nem fűlik a foga az egyetemhez és talán még érthető is....

2018. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
(Szakmunkásképző= szakiskola néven fut manapság, de ugyanaz: szakmát ad csak.)
2018. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Én szakgimnáziumba mentem. (Rendes gimi+ szakmát ad).


Éééés nem bántam meg.


Általánosban azt gondoltam, informatika lesz az én világom, és érdekelt még a vendéglátás is. Végül infóval mentem tovább, mert egy informatikai szakközéppel (szakgimi és a szakközép most itt ugyanaz) még lehetek vendéglátós, de fordítva már nehezebb a helyzet.


És tudod mi lett?


Rájöttem, hogy nem ez az én utam. Elvégeztem az informatikát de nem szerettem, és csalódtam benne. Számomra túlságosan elvont volt, nem állt rá az agyam. De megérte. És tudod miért?


Mert az egyetemen most lesz egy olyan tantárgyam, amin pont az fogják tanítani, amit én már tudok, másfelől pedig rájöttem, hogy nem ez az én utam.


Fordított esetben pedig mi lett volna? Elvégzem a vendéglátóit, majd elmegyek egy informatikai egyetemre ahol meg kihullik a hajam mert nem értek semmit sem - révén, hogy középiskolában sem szerettem és értettem a programozást annyira -.


De most az ON topic:


Van a neten egy személyiségteszt, amit érdemes kitöltened.


A világon 16 személyiségtípus van, mindegyik más és más pályán jó, és mindegyik személyisghez eltérő pályák illenek.


Típusok: [link]


Teszt:

[link]



A tesztet olvasd el alaposan, - néhol dupla tagadás van és sokan félreértenek 1-1 kérdést -, és töltsd ki.


Ezután kapni fogsz egy 4 betűből álló kódot és mellé egy becenevet.


Én ENFP vagyok aminek a köznapi nyelve a kampányfőnök.

És a leírás - amely egyelőre csak angolul érhető el - tökéletesen illik rám.


Ezután pedig bírod, a 4 betűs személyiségtípusodat és utánaírod, hogy "jobs". Ezek alapján kijön, hogy melyek azok a területek, amelyekben jobban teljesíthetsz.


Ha szükséged van segítségre, írj privit és segítek neked lefordítani az anyagot, és utánajárni az interneten.


Másik oldalról pedig, vannak közösségi terek, az egyik ilyen az "Új Nemzedék", ahol ingyenes tanácsadás van, hogy merre tovább. Tök klassz hely és sokat segítenek, direkt az ilyen korosztályban lévőknek. :D Szóval egyfelől nyugalom, minden ki fog alakulni.


A szakközép azért jó, mert rálátást kapsz egy adott témára, valamint ha azzal mégy tovább amit a középsuliban tanulsz akkor többletpontok is járnak érte.


Én most egy infós szakközéppel "számítógépes rendszerkarbantartó" lettem és kaptam mellé egy teljes értékű érettségit. Tanárok szerint így az egyetem első évét nagyjából le is fedem a középiskolai 4 éves tudásommal, valamint ha maradnék OKJ-n, mondjuk "szoftverfejlesztő" tanfolyamon ami 2 év, akkor nekem az csak 1 év hosszúságú lenne.



Nyugodj meg, minden rendben lesz. Én úgy gondolom, hogy töltsd ki a személyiségtesztet jól (!!!), és írj egy üzenetet nekem, és szívesen segítek neked.


Másfelől pedig ne feledd. Nyelvekkel nem lehet mellényúlni. Ha gimnáziumba mégy, akkor nyelvet tanulj, mert 2 nyelvvizsgával tiéd a világ, például egy spanyol-angol duóval már egészen jól keresel majd a munkaerő piacon. :D Szóval ne aggódj. Minden rendben lesz.

2018. aug. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2018. aug. 16. 22:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

# 5


Nem igaz. Pont nemrégiben (tavaly talán) változtatták meg a nevüket. Amit korábban szakközépiskolának hívtak, annak a mai elnevezése szakgimnázium, amit pedig korábban szakiskolának hívtak, annak a mai elnevezése szakközépiskola.

Úgyhogy te vagy az, aki nincs képben és hülyeségeket ír, nem a többiek.

2018. aug. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én most megyek gimibe és én se tudtam h hova menjek.

Pedig már az első etika órán kérdezte a tanár h ki hova akar menni és kb én nem tudtam egyedül. Aztán megirtam a felvételit és utána néztem sulikat.És azért választottam a gimit mert nem érdekel egy szakma sem.


Van olyan szakma ami érdekel téged?

Esetleg bejárós, koleszos is lennél vagy inkább a városban maradnál?


Az sem mindegy hogy milyen jegyeid vannak de szerintem írd meg a központi felvételit nekem a sulimhoz ahova felvettek nem kellett de a másik kettőhöz amit megjelöltem ahhoz kellett.

Nálunk amúgy úgy volt h jöttek a közeli városokból meg a városból sulik bemutatkozni.

Én is paráztam mert nem tudtam még decemberben se h hova menjek de végül meglett a suli felvettek. Van még időd választani

2018. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ja és ezt elfelejtettem


Gimnázium : érettségit ad általában 4 éves de van nyelvi előkészítős is ami +1 év


Szakgimnázium:4+1 vagy 2 év, érettségit ad plusz vannak szakmai óráid is

Itt egy példa :Bátyám pincér szakra ment de nem tetszett neki ezért abban a suliban leérettségizett utána nem szerezte meg a szakmáját (nem volt plusz egy évet) hanem inkább fősuliba ment.


Szakképző:ez csak szakmát ad

2018. aug. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!