Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti elkezdenétek most ősszel a...

Ti elkezdenétek most ősszel a dietetikus szakot, vagy új érettségit írnátok és jövőre megpróbálnátok az orvosit?

Figyelt kérdés
Egészséges életmód, gyógyítás, betegségek megelőzése > ezekkel szeretnék foglalkozni diploma után.

2018. aug. 18. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha orvos szeretnék lenni, akkor nem pazarolnám sem az állami féléveimet, sem a drága szabadidőmet, ami alatt mondjuk felkészülhetnék tisztességgel az emelt érettségikre. Dietetikusként foglalkozhatsz az egészséges életmóddal, és közvetve a betegségek megelőzésével (már ami a táplálkozással összefügg), de a gyógyítás és a betegségek közvetlen megelőzése orvosi feladat.
2018. aug. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék dietetikus, ha csak egy kis esélye is lehetne annak, hogy orvos lehessek. De mivel nincs, dietetikát tanultam. Te ne tedd! Neked még van esélyed! Tanulj még rá!
2018. aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: miért nem ajánlod?
2018. aug. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó a dietetika, nem ez ellen beszéltem. De feladni, amire vágytál és B verzióban leélni az életed már nem annyira jó. Így, ha van még esély, akkor menni kell az álmok után, úgy gondolom.
2018. aug. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak mondjuk 1 ponttal maradtam volna le az orvosiról, ergó jövőre a legksebb energia befektetéssel is meglenne, akkor szerintem én megnézném, hogy milyen a diedetika...

Ezt azért mert orvosin 14 félévből gazdálkodhatunk.

2018. aug. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőséged újrafelvételizni, tedd meg! Az álmainknak érdemes megadni az esélyt. Ha igazán orvos szeretnél lenni, és még a lehetőségeid is megengednék, hogy újra megírd a felvételit, lehet, hogy egy életen át rágnád magad később, amiért nem tetted meg.

Engem is másodszorra vettek fel, most végzős vagyok.

2018. aug. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már egyszer próbáltam a dietetikus szakot, de 2 év után abbahagytam, mivel nem tetszett. Az alapozó tárgyakat pl anatómia, élettan, biosz, elsősegély stb szerettem nagyon, de mikor bejöttek a szakmai konyhás - főzős tárgyak,azt éreztem hogy nem ezt akarom. Most lenne lehetőségem folytatni, mivel anno ez volt az eredeti tervem, de bizonytalan vagyok. Orvosit még nem próbáltam, viszont egyre jobban érdekel. Azzal több kompetenciám lenne, ahogy utánaolvastam. Viszont időben jóval hosszabb, meg nehezebb is. Lehetőségem lenne rá szerencsére, meg időm is. Most eléggé afelé hajlok, hogy tanulok inkább 9 hónapot a két emelt érettségire, aztán meglátjuk hogy sikerül e bejutnom.
2018. aug. 19. 23:38
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

És mondják már meg a kedves válaszolók, hogy akit nem vettek fel, mihez kezdjen 1 évig? Punnyadjon otthon vagy menjen el gyárba dolgozni napi 12 órában? Úgy bírom ezt az álszentséget, hogy a halasztás milyen jó, lehet utazni, nyelvet tanulni. Ja... annak, akinek van rá pénze. Lehet dolgozni... persze, mert a mai világban olyan egyszerű érettségivel elhelyezkedni, amikor még a diplomás is munkanélküli. Nem mindenki fővárosi és nem mindenki kőgazdag, hogy megengedjen magának egy üres évet. Nem beszélve arról, hogy egy év kihagyás után nehezebb visszarázódni a tanulásba. Még ha újraérettségizik is az ember, akkor sem lenne olyan rendszer az életében, mint ha egyetmen tanulna.


Engem nem vettek fel orvosira, ez volt az első próbálkozásom és nem fogom feladni, de addig is kell valami, amivel foglalkozzak, ezért most elmegyek egy egészségügyo szakra, mert addig is legalább olyat tanulok, amihez van valami köze az orvosláshoz.

2019. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!