Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar érettségin nézik a...

Magyar érettségin nézik a helyesírást? Pontot vonnak, ha nem tudok helyesen írni?

Figyelt kérdés
2018. aug. 19. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
igen, de kicsit lazítottak rajta van egy max pont amit levonhatnak (10)
2018. aug. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Már hogy a viharba ne néznék? És igen, vonnak pontot hibáért. Most így hirtelen nem tudom mennyit, de mintha enyhítettek volna ezen a téren.
2018. aug. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Azért kérdeztem, mert én már érettségiztem, még évekkel ezelőtt, sajnos rossz is lett a magyar...

De voltam a tesómért suliban és ott hallottam az óra végét és a tanár arról beszélt, hogy már nem vonhatnak ezért pontot.


Ezért elgondolkodtam rajta, hogy esetleg újraérettségizek belőle és akkor tudok humán irányba is egyetemre menni.

Van olyan szak ami kifejezetten érdekelne...


Viszont sajnos az én helyesírásom katasztrófa.

Pedig sokat olvasok.

Gondolom már most is ejtettem egy csomó hibát.

Olyanndolgok szoktak !enni pl. (sok más mellett,) hogy ha hosszabb szöveget írok, akkor nem tudom eldönteni egy idő utan, hogy mi az amit egybe kell írni és mi az amit nem.

Meg a J-LY dolgot sem tudom végérvényesen megjegyezni sajnos...


10 pontot mennyi hiba után vonnak le?

Vajon van az a pont amikornazt mondják az egészre, hogy értékelhetetlen?

2018. aug. 19. 22:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

pontosan nem tudom mennyi hiba utàn mennyit vonnak, de úgy van hogy max. 8 pontot vonhatnak a helyesírás miatt + 2t az íràskèp miatt

olyan nincs hogy èrtèkelhetetlen. 100 pont az íràsbeli ebbő katasztrófàlis helyesírás mellett is akàr szerezhetsz 90 pontot

2018. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2018. aug. 19. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!