Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire számít nehéznek a...

Mennyire számít nehéznek a Semmelweis Egyetemen az ápolói alapszak?

Figyelt kérdés
2018. aug. 21. 01:53
 1/5 A kérdező kommentje:
(Ápolás és betegellátáson belül, mielőtt valaki belekötne)
2018. aug. 21. 01:55
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően az egészségügyis szakok nehezebbnek számítanak. Bár nem tudom az órarendjüket, de minden bizonnyal nekik is van anatómia, ami egy elég húzós tárgy, ezen kívül még lehet élettan, kémia, fizika, minden finomság. Lelkileg is megterhelő tud lenni egy beteg ember látványa, ellátása, igy ebből a szempontból is nehéznek mondható, a felelősségről nem is beszélve. Sajnos ez a szakma nem valami megbecsült mostanság, erre is muszáj felkészülni.

Üdv, egy orvosis

2018. aug. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A barátom oda jár, azt mondja annyira nem vészes, csak az anatómiára kell nagyon felkészülni, illetve ha utálod a latint akkor az okozhat gondot.
2018. aug. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nehéz, de tanulni azért kell.


Kicsit részletesebben:

Semmi olyan nincs benne, aminek a megértése gondot jelenthetne, vagy aminek a megtanulása nehézséget okozhatna egy átlagos intelligenciával rendelkező érettségizett ember számára.

Viszont, a gimnáziumhoz viszonyítva sokkal többet kell tanulni és komolyabban veszik a számonkéréseket. Időt kell szánni a tanulásra, nem elég bejárogatni az órákra.

2018. aug. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én most megyek SE-re, mentőtisztnek. Nekem eddig mindenki azt mondta, hogy nagyon nehéz, de azért az orvosi nyilván nehezebb. :D Anatómia, élettan, oxiológia elvileg eléggé vértárgyak. :S Szóval kicsit félek. Illetve nagyon nehéz átmenni vizsgákon (gyakorlati vizsgákon asszem). Ja, meg az alkalmazott bioszról hallottam még rémhíreket. A többiről (illetve egyelőre még ezekről sem nagyon) nem tudok nyilatkozni.
2018. aug. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!