Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanfolyamon egyedül vagyok...

Tanfolyamon egyedül vagyok nem roma. Ti hogyan viselkednétek?

Figyelt kérdés
Munkaügyi által járok szociális gondozó képzésre. 20an vagyunk abból egyedül én vagyok magyar és a legfiatalabb is(22) azon kívül van pár 25 év alatti de van olyan is aki 58. Mind cigány asszony. És megneznek, beszolnak néha. Nem zarkozom el meg semmi próbálok nem különcködni. Nekem van egészségügyi végzettségem, mint gyógy masszőr és szerettem volna ezt a szakmát elvegezni jól is jött mert 8 hónap alatt ingyen elvégezhetem és pénzt is kapok érte m de ezek nem veszik komolyan, nem hiszem h majd pl pelenkázó fognak gyakszin sem. Ti hogy vinnétek végig?

2018. aug. 21. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem legyél kedves velük, próbálj meg beszélgetést kezdeményezni általános dolgokról vagy a tanfolyammal kapcsolatban. Ne ülj külön, ne mutasd, hogy kellemetlenül érzed magad a társaságukban.

Amit leírsz abból számomra az látszik, hogy hiába próbálod bemagyarázni saját magadnak is, hogy nem vagy elzárkózó és különcködő, mégis ellenérzéseid vannak velük szemben ("EZEK (!) nem veszik komolyan" , "nem hiszem, hogy ezt csinálják majd"). Nyilván mindenki érzi, ha valaki így áll hozzá, és nem tesz túl jó benyomást rá.

A másik tippem, hogy figyeld meg h másként állnak-e hozzád az oktatók. Ha úgy érzed kivételeznek veled a bőrszíned miatt, kérd meg őket rá, hogy próbáljanak egyenlően bánni mindenkivel, mert ez is lehet feszültség tárgya.

2018. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

#1. Én aztán még 2018 Magyarországában is merem vállalni, hogy "libsi" vagyok és utálom a rasszizmust, faji, szexuális, vagy nemi hovatartozás alapján való megkülönböztetést... De a diplomás szociális munkások és közigazgatási szakemberek, önkormányzati dolgozók szinte mindig enyhén megkülönböztetik a romákat.

Egész egyszerűen a tapasztalataik 99% alapján, azzal a réteggel akikkel dolgoznak nem lehet úgy kommunikálni, ahogyan Te magyarként azt el tudod képzelni.

Nagyon nehéz megtalálni velük a közös hangot és a helyzetükbe helyezkedni, mert gyökeresen más a gondolkodásuk.

Nekem sem szimpatikus amit mondok, de minden jel erre utal, felesleges küzdenem ezen meggyőződésem ellen, amit a tapasztalatok szűltek.

Hogy ez a dolog faji, kultúrális, vagy más okból fakad, az meg egy nagyon nagyon nehéz kérdés.

2018. aug. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Kedves #2! Köszi a választ, érdekes, hogy másként látod a dolgokat. Szintén mocskos "lipsi" lennék, ráadásul a szülészeten dolgoztam két évet plusz egyet másik osztályon és sosem beszéltem másként a roma páciensekkel, anyukákkal, apukákkal, családtagokkal. Ugyanazok a szabályok vonatkoztak rájuk, mint mindenki másra (nem mondom, hogy nem fordult elő, hogy valakinek 3x kellett szólni valamiért, de hidd el, hogy bőrszíntől függetlenül szelektív a hallása néhány embernek). Úgyhogy amiket írtam azokat nagyrészt tapasztalatból írtam :) De! Azt is megértem, ha valakinek nem jönnek be ezek a tanácsok vagy más tapasztalatai voltak ezen a téren. Nekem szerencsére működött a kedvesség és a megkülönböztetés mellőzése. Nem ugyanolyan helyzet, mint amit a kérdező írt, mert kórházi körülmények közt ugye bejátszik bizonyos mértékű kiszolgáltatottság is, de sztem egyenrangú viszonyoknál (csoporttársak/tanulótársak, nem tudom minek nevezzem) is működhet. Kollégáim között is előfordult roma származású, sosem volt velük konfliktusom, pedig volt, hogy két roma mellett voltam harmadikként műszakban.
2018. aug. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
5%
Szintén #1, még egy gondolat a máshogy beszélésről. Teljesen helyénvalónak gondolom azt, hogy különböző iskolázottságú és szociális hátterű emberekkel más és más témáról és szóhasználattal célszerű beszélni, azt viszont nem gondolom, hogy ez attól is függ, ki roma meg ki nem. Nyilván akinek csak 8 általános vagy annyise osztálya van, 5-6 gyerekkel és évek óta háztartásbeli/ háziasszony, azzal nem fogsz a Brexit hosszútávú politikai és szociokulturális hatásairól meg a legújabb Star Wars filmről beszélgetni, mert kevésbé valószínű, hogy érdemi lesz a beszélgetés. Beszéhettek viszont a képzésről ahova jártok, a gyerekeiről/unokáiról, ki mit főzött tegnap, mivel festi a haját, mittudomén. Az a lényeg h olyan legyen amihez hozzá tud szólni, különben kellemetlen lesz neki.
2018. aug. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!