Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a legjobb angol könyv...

Melyik a legjobb angol könyv kezdő szinttől, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
4 évet tanultam gimibe angolt, de nagyon nem ment. Sok filmet, sorozatot nézek, felirattal, mégse javul semmit. Már a kiejtéstől kezdve gondok vannak. De mindenképp egy B2 szint kéne egyetem végére.

2018. aug. 24. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen mindegy, melyik könyv, mind egyforma. Teljesen elölről kezdeni nem érdemes. Mi nem megy a nyelvben? Hanyas voltál iskolában? Nem érettségiztél belőle? Ha egyedül nem haladsz, akkor tanárral. A filmnézést folytasd, annak működnie kell.
2018. aug. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mi nem megy? :D Szómemóriám törlődik rövid idő alatt, nem tudom kiejteni a szavakat, max amit már megtanultam. Nekem szabály kell, hogy melyik betűt milyen hangra ejtsek, de angolba nincs.. A filmre ne mond, hogy működnie kéne, mert általános iskolás korom óta ha nincs más dolgom napi órákat nézek sorozatokat (mivel a magyar szinkron szar marad a felirat.)

3-4-es voltam, de csak mert dogára mindig betanultam amit kell. A hallott szöveget nem tudom visszafejteni írásra. Tehát egy listeningbe nem elég, hogy nem értem, hogy egy szó mit jelent, de leírni se tudom. (Gondolom ez azért, mert kiejteni se, ha le lenne írva.)

Kellene nekem az angol nagyon, olyan szakon is vagyok, ahol fontos lenne, de hiába.

2018. aug. 24. 23:13
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Angol nylevterületen kéne angol anyanyelvűeknek a pofáját nézni, ahogyan ejtik ki a szavakat... Közelről.

Nekem a kiejtésben ez segített, dehát az egyetem ideköt.

Legalább ott csak az írott szöveget kell megértened (gondolom), úgyhogy duolingózz sokat!

2018. aug. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetedben én a magántanárt javaslom. Egy jó magántanár felhúz téged középfokra év végére.


Esetleg bemelegítésnek próbálkozz egy öntanuló CD-s sorozattal. Nem tudom, hogy ez milyen, de én is hasonló helyzetből tanulok oroszul most, és egy hasonló könyvből mint ez: [link]

2018. aug. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eszerint sosem gyakoroltál, sosem használtad a nyelvet. Anélkül soha nem is fog menni. Olvasni kell, zsákszámra, az segít a szavak betűképnek megjegyzésében is. A szavakat meg pörgetni. Csak ki tudsz találni te is módokat a pörgetésre. Témakörök szerint szedve, második betű szerint szedve, olvasmány szerint szedve, szófaj szerint szedve, ez csak négy az ezerből.

Befektetés nélkül sohasem leszel jó.

2018. aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!