Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészeti szakaszisztens...

Amlator12 kérdése:

Gyógyszerészeti szakaszisztens/aszisztens szeretnék lenni mi kell ehhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most középiskolába járok idén kezdem a 11-ediket. Eddig kissé lusta voltam-de ígyis 4-es vagy fölötti átlagom volt. Kicsit ráfeküdnék 4,5feletti simán menne. Na de nrm ez a lényeg. Kérdéseim a következők lennének!

1, Milyen tantárgyak kellenek hozzá? Esetleg miből kell emelt érettségi?/9-10 osztály óta emelt biológiára járok/

2. Ezt egyetemen vagy föiskolán oktatják/ hány éves/?

3.Mennyi a felvételi ponthatár?

4. Ezzel megtudnék élni? Illetve mennyi a fizetés kb?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Ebben a szakirányban szeretnék elindulni. Számomra nagyon érdekes!



#tanulás #Gyogyszerészeti szakaszisztens/aszisztens
2018. aug. 25. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Tehát.

Végezhetsz vegyészmérnökit is, amit Egyetemen oktatnak, és 7 félév.

Azzal legalább 400-at kapsz ki nettóba.

Végezhetsz Gyógyszerész szakot is, amit egyetemen oktatnak, 10 félév. Azzal is kb.400 magasba kereshetsz.

Végezhetsz vegyésztechnikust is, amit szakközépben oktatnak, Tiszavasváriban is van, 2 év, és max 300 magasban kereshetsz..


Még annyit, hogy pályakezdőként nem kapsz ki 400-at, kb 280, de ez nagyon MUNKAHELYFÜGGŐ is egyben.

Meg attól is függ,hogy belföldön , vagy külföldön szeretnél vele elhelyezkedni.Ha belföldön akkor melyik régióban, illetve megyében.


Remélem , hogy tudtam segíteni.

2018. aug. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
A gyogyszereszeti asszisztens azt hiszem 3 ev es tanfolyamon oktatjak, ami altalaban onkoltseges. Utana kell szakosodni, ami 1 ev gyakornokoskodast jelent gyogyszertarban,megtanulsz receptre kiadni. Altalaban nehez gyogyszertarat talalni,aki alkalmaz. Akar kettessel is tovabb tanulhatsz,ez csak tanfolyam. Gyogyszereszeti szakra kell jo atlag, azt egyetemen oktatjak es 5 eves kepzes.
2018. aug. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Mivel a szakasszisztens az csak egy tanfolyam, így mindegy, hogy milyen jegyeket viszel.

Én most kezdem a semmelweisen a gyógyszerészetit. Ide kötelező az emelt biológia és az emelt kémia/fizika érettségi, a ponthatár 400 +\- körül szokott lenni minden évben. Nagyon fekudj rá a biosz kémiára akkor is, ha csak tanfolyamra mész

2018. aug. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy lehet egy asszisztensi munkát nagyon érdekesnek találni?

Egyébként kb. éhen halni tudsz majd vele, ha egyáltalán találsz munkát. És nem egyetem, hanem tanfolyam, mint írták is.

Ha van eszed, és érdekel a gyógyszerészet, akkor gyógyszerészeti egyetemre menj, ami után gyógyszerész leszel, nem pedig asszisztens.

2018. aug. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Megfogadom csak gyógyszerészetire kötelező a fizika? Vagy azt kicserélhetem kémiára? Mert fizikábol nem vagyok olyan fenomenális.
2018. aug. 25. 17:45
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Gyógyszerészetre emelt biológia kell + emelt kémia vagy emelt fizika.

Tehát nem muszáj a fizika, jó a kémia is. Sőt. Gyógyszerészetin sokkal nagyobb hasznát veszed majd.

2018. aug. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Mint elsőéves hallgató mondom, hogy kémiával gyere, az évfolyam 99%a azzal jött. Lesz biofizika ami elég húzós tárgy, de van felvehető fizika alapok tárgy is, aminek a segítségével a nem fizikások is meg tudjak tanulni
2018. aug. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!