Hogyan lehetek sportorvos?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék orvos lenni, de eddig nem tudtam merre szakosodjak, és most ahogy nézegettem igazán megfogott az, hogy sportolók rehabilitációját segítsem, vagy én szaladjak be a pályára, mint a foci meccseken, de nem szeretnék minden esetben labdarúgókkal foglalkozni, lehet akármelyik másik sport is. Ehhez az általános orvosi diploma után kell szakosodnom, vagy külön képzés?

2018. aug. 27. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általános o4vosi diploma után meg kell szerezned egy elsődleges szakvizsgát, ez a rezidensképzéssel együtt 5 év. Ezután 2 éves ráépített szakvizsgával lehetsz sportorvos.
2018. aug. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló tökéletesen leírta. A jelenlegi rendszer szerint ez általános orvosi diploma (6 év) + bármely elsőként megszerezhető szakorvosi képesítés (ez lehet 5 vagy 6 év) + sportorvosi ráépített szakképzés (2 év).


(Egyébként mivel elég hosszú út vezet idáig, addig még számtalan ponton más irányok is felkelthetik az érdeklődésed. Nem lebeszélés, meg ilyenek, mert szép dolog a sportorvosi. Csak tapasztalat. Legyél nyitott mindenre :)

2018. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező,


Ahhoz, hogy sportorvos lehess, először el kell végezned egy orvosi egyetemet. Ekkor megkapod az általános orvosi diplomát. A diploma megszerzése utána lehet rezidensnek jelentkezni, ekkor tudsz sportorvos felé szakosodni. A rezidens képzés végén szakvizsgát teszel és utána lehetsz sportorvos szakorvos.

2018. aug. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettő írta le jól.

Kettőt annyival kiegészíteném, hogy pl. háziorvosnak szakosodni "csak" 3 év és elvileg ezután is mehet sportorvosira, így a 6 éves egyetem után összesen 5 év.

2018. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyszerűbb sportmasszőrnek lenni, sokkal hamarabb tudsz egy sportcsapatnál munkát találni. Először gyógymasszőrnek kell lenned, képzési ideje 1120 óra. 2 év munkatapasztalat után tudsz szakosodni mint sportmasszőr.
2022. márc. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!