Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Humán beállítottságú embernek...

Humán beállítottságú embernek milyen egyetemi szakot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam, hogy magyar-angol szakos tanár leszek, de nem érzem azt, hogy jó lennék benne.

2018. szept. 1. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy nem lennél jó benne?
2018. szept. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Önbecsülési problémákkal küzdök, és nehezemre esik fegyelmezni. Az is a bajom továbbá, hogy túl megértő vagyok, ami szintén a fegyelmezést gátolja. :/
2018. szept. 1. 16:02
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Ezek fejleszthető készségek. 5 év egyetem alatt tudatos munkával (coach, pszichológus segítségével akár), megtanulhatod ezeket. Szerintem kevesen születnek úgy, hogy tökéletesen megfelelnek arra a munkára, amit végezni szeretnének. Nem csak a tananyagot, de az ún. soft skilleket is tanulni kell. Gyakorolni és fejleszteni.
2018. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, és köszönöm a hasznos választ, de mielőtt még emellett döntenék, szeretnék körbenézni, hogy esetleg még mit lehet csinálnom ilyen készségekkel.
2018. szept. 1. 16:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen humán beállítottságú vagyok, de gazdasági képzésre járok, szeretem és megy is. Ha nem zárkózol el teljesen a matektól, akkor jó választás lehet egy gazdasági szak. (Persze lehet nem a psz-be kéne belevágni.)

Esetleg nemzetközi tanulmányok, ha jó vagy nyelvekből, vagy a “klasszikus” humán szak, a jog, ha bírod a sok tanulást, és érdekel.

2018. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem függ attól is, hogy milyen személyiségű vagy.

Miért gondolkodsz a tanárin? Tudást szeretnél átadni vagy segíteni szeretnél másokon?

Humán beállítottsággal szerintem elmehetsz gyógypedagógusnak(nem feltétlen muszáj súlyosan értelmileg sérültekkel foglalkozni, van tanulásban akadályozottak szak is, szintén gyógypedagógia szakon, ahol a tanulási nehézségekkel küzdőkön segíthetsz.)


Humán beállítottságúnak való még a szociális munka (nem csak a hajléktalanokon segítés tartozik ide,sok ember nem bírja, azért írom. Ide tartozik még az árva gyerekeken segítés, gondozás, idősek gondozása stb.)


Mindenképp menj el nyílt napokra, azt tudom ajánlani! Nézz meg minél több szakot!


Sikeres pályaválasztást kívánok Neked!

2019. jan. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok..csak még egy gondolat.

Ha a magyar-történelem szak érdekel, akkor viszont azt válaszd! Az a lényeg, hogy szeresd azt, amit csinálsz!

2019. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!