Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eltudok helyezkedni agrármérnö...

Eltudok helyezkedni agrármérnökként?

Figyelt kérdés

Tovább tanulás előtt állok,nagyon szeretem a bioszt,jól is megy...így ebbe az irányba is kacsingatok.

Mennyire van manapság az agrármérnökökre kereslet? Megéri ilyen irányba tovább tanulni?

Hol tudok vele a mindennapokba elhelyezkedni?

Továbbá az is érdekelne hogy úgy mond inkább "fiús" szakma e ez,vagy lányok is ugyanúgy választják?



2018. szept. 3. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

Bocs, nem kötekedésből írom, de ha már a kérdéseid is tele vannak helyesírási hibákkal, miközben agrármérnökség felől érdeklődsz, nem tudom nem leírni, hogy bárhová is tervezel továbbtanulni, mindenhol fontos a legalább jó szintű helyesírás. Ha nem tudsz helyesen írni, nem fognak felvenni. Általános iskola 8. osztályára már meg kellene tanulni helyesen írni.


Agrármérnökre egyébként van kereslet. Bármilyen mérnökre. Ha nem műszaki, akkor is.

2018. szept. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es te melyik bolygón élsz?


Világéletemben kettes voltam nyelvtanból, mégis lett diplomám...te észnél vagy amikor hirdeted a hülyeséget?


Egy zh-n se nézték a helyesírásom...szóbeliken meg beszélni kell ahogy államvizsgán is.....



Az ilyenektől mint egyes mindig agyfvszt kaptam........



Kérdező van benne potenciál és igen nők is elvégzik én nem egyet ismerek aki agrármérnök!


Sok sikert!

2018. szept. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyes Te b@rom! Mi az, hogy nem veszik fel egyetemre, ha nem tud helyesen írni?

Miért írsz ekkora hülyeségeket, ha fingod sincs a témáról?

Mi van, ha ezzel valakinek elveszed a kedvét a továbbtanulástól?!


Magyar nyelv és irodalom érettségin, akár emelt szinten is 8 pontot vonhatnak le a helyesírása miatt, az íráskép miatt pedig 2 pontot.

Összesen 10 pontot áll hatalmukban ilyen hülyeségek miatt levonni...

Még így is írhat 90 pontos (azaz 90%-os) írásbelit.

Szóbelin meg elérhet 100%-ot is. Vagyis lehet baromi jó 5*-ös magyar nyelv és irodalom érettségije is, akkoris ha nem tud helyesen írni.

FELVÉTELI PEDIG NINCS! Az érettségi pontszám alapján vesznek fel embereket egyetemre...

És ott is főleg a beszámított tárgyak lényegesek.

Ha lesz egy 90+%-os biológia és kémia/fizika érettségije, akkor teljesen mindegy, hogy az összes többi tárgy mondjuk csak 48%-osra sikerül.

Duplázással meglesz a 460~ pontja amivel felveszik vegyészmérnökire, gyógyszerészetire, ápolóira, orvosira, stb.

2018. szept. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kérdésre is válaszolva: agrármérnökként nagyon nehéz elhelyezkedni és mégnehezebb vele sokat keresni.

A lediplomázottak fele tud vele egyálltalán munkát találni, s ennél is kisebb része tud a szakmában elhelyezkedni.


Szóval akkor vágj csak bele, ha tényleg ez az álmod. Szerintem.


Az amúgy semmiképpen sem hátrány, ha nő vagy, nagyon kevés ilyen szak van, vagy talán nincs is, legalábbis egy ilyen sem jut eszembe hirtelen...

2018. szept. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vodafonelive ***** válasza:
Ha ezt a szakmát választod érdemes a duális képzésen gondolkodni, hogy már legyen valami biztos helyed és a kélzés elejénél valamennyire körvonalazódjon benned, hogy mit is csinál egy agrármérnök. Dualis képzéshez mérten meg néznék intézményt. Ha meg tehetet az osztatlan (5 éves) képzés valaszd, amely már mester szintű diplomát ad és nem egy bachelort.
2018. szept. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elhelyezkedni szakmában szinte lehetetlen. Tukmáló (területi képviselő) , hajcsár (munkavezető) vagy protekcióval hivatalnok, irodista talán lehetsz, de egyik sem fizet jól. Én sokfélét megpróbáltam, de 15+ éve inkább elmentem egy sokat szidott multi összeszerelő üzembe 50. senkinek és többet kerestem , mint előtte bárhol és a csesztetés is nagyságrendekkel kevesebb volt , mint a mezőgazdaságban. Tanulj fodrásznak, cukrásznak vagy akár tanárnak sokkal többre mész vele lányként. 7 agrármérnök lakik a falumban, egy van akire azt mondhatnám, hogy vitte valamire, ő területi képviselő és teljesen ki van idegileg....
2018. szept. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!