Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmák vannak amik...

Milyen szakmák vannak amik jól keresnek, viszont nem kell hozzá matek?

Figyelt kérdés
Diszkalkuliás vagyok, így mindig is küzdöttem a matekkal annak ellenére is, hogy nem mentettek fel nagy nehezen meg bírtam az érettségit csinálni belőle, viszont más tantárgyakból nem volt semmi gondom.

2018. szept. 4. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Politikusi szakma például

Ott nem kell tudni számolgatni semmit, csak elég folyékonyan kell hazudozni, és mindent az ellenzékre, Sorosra meg az EU-ra kenni

2018. szept. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten mindenhez kell a matek.

Ha tényleg diszkalkuliás vagy, de nem mentettek fel, akkor az még az a szint ahol ez nem indokolt, tehát annyira pocsékul nem megy neked. Velem is pontosan ugyan ez van, tudom miről beszélsz, tudnék mesélni, rengeteg szakemberhez vittek még óvodás koromba, már akkor megmondták hogy nekem a matekkal problémáim lesznek. Igazuk is lett, persze vért izzadtam belőle, utáltam is. De nézd hiába gondolkodtam sokáig azon milyen végzettségem legyen, szinte mindegyikhez kell egy alap matek.

A négy alapvető számítási műveletet tudni kell, illetve a százalékszámítás is nagyon, nagyon fontos. Ezek sajnos mindenhol szükségesek, nem tudsz mit csinálni.

Most mondanám hogy ha nem megy semmi legyél takarító, de azt is cseszheted mert sokszor egy mezei takarítónőtől aki irodákat takarít ott is megvan nekik adva a vegyszer adagolási arány, és egy táblázat hogy mit mi alapján számoljon ki.

ha az idegennyelvvel otthon vagy, de nagyon akkor tolmács legyél, esetleg idegenvezető ha történelem, és a földrajz jól megy.

Maximum ezeket tudom ajánlani amihez a matek szinte nem kell, de az alapvető számítási műveletekkel tisztában kell legyél.

2018. szept. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Orvosi,jogász.
2018. szept. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Utolsó, az 0rvosira rengeteg matek kell: fizika, kémia, biostatisztika, biofizika, biokémia sőt a biológiának is van számolgatós része.

A jogászhoz pedig: az egyetemen már nem kell matek, viszont ahhoz, hogy bejusson nagyon jó matek érettségit kell írnia.


Kérdező, amikhez nem kell matek, nem nagyon kersenek jól. Nyilván kivétel a jogász, de mint írtam, ahhoz is kell valamennyi.

Történész, tesi tanár, tanítónő.

Ezek jutottak így hirtelen eszembe.

Nyilván függ attól is, hogy hány %-os lett a matek érettségid.

2018. okt. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Hát ha az orvosin kemény a matek, akkor szegény mérnökök kb. meghalnának :D Szerintem nem sok olyan orvos van, aki a legtöbbet a biostatisztikával szenvedett, vagy azért bukott meg kémiából mert nem tudott egy egyenes arányosságot megoldani.


Jogászhoz pedig nem kell feltétlen matekérettségi.

2018. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A jogászhoz azt mondtam, hogy magához a bejutáshoz az egyetemre kell egy jó matekértettségi, amihez ugye jól kell tudni a matekot.

Az orvosira igen, sok matek kell. A biostatisztika nehéz, és pl: a biofizika is tele van egyenletekkel, legalábbis az elején, ami lényegében ugye matek.

Orvostanhallgató vagyok, ez az első évem, úgyhogy én nem véletlenül mondtam, hogy kell az orvosira matek.

2018. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!