Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanulunk pontosan társadal...

Mit tanulunk pontosan társadalom ismeret órán?

Figyelt kérdés

Szimpatizálok ezzel a tantárggyal mint 5. tantárgy érettségin.

Általános iskolában volt ilyen óránk, de sosem tartották meg rendesen, helyette töriztünk.

Én imádom a törit és törivel szeretnék tovább tanulni, ezert gondoltam hogy ez egy jo valasztás lenne.

De pontosan nem tudom miről szol a tantárgy.

Illetve mennyire nehet a középfoku erettsegi? (Annyit tudok hogy irasbeli helyett projektmunka van)



2018. szept. 4. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még középiskolában nálunk is volt ilyen óra. De mi is ugyanúgy töriztünk. Úgy látszik ez bevett szokás... :D
2018. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Hát ha nem volt minimum két évig órád belőle először vizsgáznod kell a két év anyagából h legyen jegyed tovább vinni. Az érettségin 2 tételsor van A és B 20-20 tétellel ezek a tételek a Száray könyv 12. osztályos kötetének végén vannak Társadalom ismereteik illetve pénzügyi témák körül keresd szerintem utolsó kettő témakör az egész. Ezen felül van egy kb 15 oldalas projekt munka amit időre kell elvégezned és az írásbeli érettségik megkezdése előtt beadni amit majd a szóbelin meg kell védeni (ez mellé kell munkanaplót vezetni kutatást végezni arra reflektálni kell egy cím és egy hipotézis) címeket a tanár ad és azok közül kell választani melyre egy hipotézist kell felvetned és a kutatás eredményeit leírnod. Beszélgetős tárgy de belel lehet itt is szar témába húzni pl háztartások pénzügyei szóval egyáltalán nem mondanám könnyűnek. És a projektet a tanárnak jóvá kellé hagyni tehát állandóan ellenőrzi. Vagy is nálunk így volt emellett kell egy tanár is aki leérettségiztet ha az iskolában nincs vagy nem biztosít ezt megtagadhatja pl mint nálunk az etikát
2018. szept. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Hát mivel hatalmas a töri anyag, mindenhol igy van kb.. :/

2. Koszonom szepen. Iden felveszem (11.ben) es akkor igy meglesz a 2 év. Mindenbol lehet rossz temat huzni.. szoval ez még annyira nem tántorít meg. Viszont ha kiderulne hogy valami nagyon durvan magolos iszonyat nehez dolog akkor még nagyon átgondolom

2018. szept. 4. 21:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi töri érettségire ismételtünk rajta... :D

Az érettségiről itt mindent megtalálsz:

[link]

2018. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, én tavaly érettségiztem társadalomismeretből. A középfokú érettségi nehézsége azért függ az egyéni adottságoktól is, én például imádok írni, meg érdekelt a választott téma, úgyhogy 97 %-os lett a projektem, de nagyon sok időt kellett rászánni. A szóbeli nálunk picit kaotikusra sikeredett. Azt tudni kell, hogy 2017 januárjában megváltoztatták a követelményeket, korábban volt egy úgynevezett jelenismereti tétel és mellette a tanár választhatott, hogy pszichológia vagy gazdaságismeret tételt szeretne. Na, az érettségi előtt három hónappal kitalálták, hogy kötelező a gazdaságismeret. Mi viszont egész 11-ben szinte csak pszichológiát tanultunk. Úgyhogy végül ezt a tanárunk úgy oldotta meg, hogy a pszichológiai témakörökre kitalálta, hogy jelenismeretnek is jó és a félév végéig végigvettük a gazdaságismereti tételeket,úgyhogy végül a konkrét társadalomismereti témákról elég keveset tanultunk, amit azért egy picit sajnálok, mert az a legérdekesebb része! Szóval abban nem tudok segíteni, hogy mit is fogtok pontosan tanulni, (mert mi nem azt tanultuk, amit végül kellett volna), de ha a projektmunkával kapcsolatban van kérdésed, azt nyugodtan tedd fel:) Az érettségi egyébként úgy épül fel, hogy a projektmunkára kaphatsz 80 pontot (három előre megadott téma közül kell választani), a szóbeli pedig három részből áll. Bemutatod a projektedet, ez 20 pont, illetve van egy A tétel jelenismereti, és B tétel gazdaságismereti kérdéssel. Ez 50 pont. És így jön ki a 150 pont.
2018. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Felháborító, hogy megváltoztatják a követelményeket, amikor az ember már arra készült..

De szerintem felveszem idén ezt a tantárgyat aztán lesz ami lesz.

Az hogy nem írásbeli, hanem projektmunka van kifejezetten tetszik

2018. szept. 9. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!