Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fősuli/egyetem és OKJ-s képzés?

Fősuli/egyetem és OKJ-s képzés?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom, hogy felvételizek egy fősulira, ahova már idén is bőven elegendő pontot szereztem. Viszont időközben elkezdtem egy OKJ-s szakképzést is, amit szeretnék befejezni. A bökkenő csak az, hogy 2020-ban fogom elvégezni ezt a képzést, amikortól, ha minden igaz minimum egy emelt szintű érettségi tantárgy és nyelvvizsga kell a főiskolai/egyetemi felvételhez. (A nyelvvizsga még nem okozna gondot, az emelt szintü érettségi annál inkább.)

Ha úgy döntök idén megpróbálom a felvételit és sikerül is, akkor, ha halasztok egy évet a fősulin rám vonatkozni fog a 2020-ban életbe lépő rendelet, vagy sem?



2018. szept. 26. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz, nem minden egyetem engedi, hogy rögtön passziváltass!!
2018. szept. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog vonatkozni mert már fel vagy véve, viszont nem minden egyetemen lehet passzív félévvel kezdeni hacsak nincs tenyleg nyomós okod (betegség, terhesség ilyesmi). Szóval ennek azért járj utána hogy az adott egyetemen lehet-e rögtön passzíválni.
2018. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előzőkhöz még annyit tennék hozzá, hogy a kettőt simán lehet együtt csinálni. Sztm menj át esti okj-ra és úgy csinálhatod nappalin az egyetemet. Fordítva annyira nem éri meg.
2018. szept. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

22:07


Nappali képzésben kezdtem el a szakmát, így nem mehetek át estire. :D

2018. szept. 27. 17:08
 5/7 A kérdező kommentje:

21:55, 21:59


Sopron a cél, ott pedig a Benedek Elek pedagógiai kar. :D Esetleg valami pontosítás hol találom meg a halasztással kapcsolatos infókat? A honlapot átböngésztem, de nem leltem rá.

2018. szept. 27. 17:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem tudom, hogy szabályszerű e, de én jártam OKJ-ra, és lány átment estire, mivel nappalira felvették egyetemre. Szerintem iskola válogatja, simán lehet, hogy meg lehet beszélni, de tényleg nem tudom van e valami jogszabály erre.
2018. szept. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Általában az egyetemi szabályzat tartalmazza, ez fenn szokott lenni a legtöbb helyen az egyetem honlapján. De a legegyszerűbb megkeresni a tanulmányi osztály elérhetőségét és nekik írni ennek kapcsán, ők tudnak pontosabb választ adni.
2018. szept. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!