Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha idén emelt érettségizek ó,...

Ha idén emelt érettségizek ó, akkor választhatok, hogy a középszintű, vagy emelt szintű eredményemet számolják?

Figyelt kérdés
Szóval 12-es vagyok, és tavaly előrehozottaztam infóból, ami 99% lett. Azon gondolkozom, hogy vajon idén megérné-e egy emeltet megpróbálnom, és ha esetleg valamiért nem sikerülne 60%+ra, akkor csinálhatnám-e azt, hogy a középszintű eredményemet számolják?

2018. szept. 27. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Ugy tudom, hogy mindenkeppen a szamodra legkedvezobb variaciot szamolja neked a felvi. Ha a kozeppel jarsz jobban, akkor azt, ha az emelttel, akkor meg azt. Nekem is igy volt az angollal. Szoval szerintem nincs vesziteni valod, ha emeltezel.

Majd evvegen nyilatkoznod kell, hogy a bizidbe melyiket irjak be, a masikrol tanusitvanyt kapsz (az is a biziben van benne amugy, csak kulon lapon). De ez semmit se jelent, barmelyiket ugyanugy mindenhez felhasznalhatod.

2018. szept. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor h*lye lennék nem megpróbálni.
2018. szept. 27. 19:18
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Hát azért mérlegeld azt is, hogy idén ott lesz még másik 4 tantárgy (vagy 3 ha nyelvből is előrehozottaztál) de azért sem egy töri sem egy magyar érettségi nem olyan egyszerű, hogy ne igényelne készülést. Emellett lehet még másik tárgyad, pl mérnöki szakokra szoktak természettudományos tárgyból is érettségit kérni, vagy emeltet valamiből, iskolafüggő. Ne ugorj csak úgy bele, nehogy mástól vegye el az időt
2018. szept. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Igaza van a fentin valaszolonak (2.), ugyan kockazat nincsen (amit 1. irt, es amugy az en voltam es bocsanat, ha tul konnyunek vetted miattam a szintemelot, nem az!), de valoban merlegeld, hogy tuddsz-e kozben a tobbire keszulni elegge. Csak akkor vallald be, ha ez nem megy a tobbi tantargyad rovasara, mert azok is beleszamitanak a felvetelibe. Erdemes lehet utananezni, ha mar tudod, hova akarsz tovabbtanulni, hogy pontosan mibol es milyen szinten kell erettsegizned. Es az elozoevi ponthatarok alapjan szamolgathatsz elore, hogy mikent hany pontod lehet es az eleg lesz-e valoszinuleg es, hogy ehhez egyaltalan kell-e emelt.

Bar egy 99%-os kozep utan (amihez nagyon gratulalok, gyonyoru eredmeny!) talan nem lesz annyira megterhelo a szintemelo (bar mas targyaknal, pl angolnal, eg es fold a kulonbseg nehezsegben!), hogy emiatt ne tudj a tobbire eleget keszulni, ezt neked kell merlegelni, ismerni a hataraidat.

2018. szept. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az megsem fordult a fejemben, hogy gyerekjáték lesz, de mivel nyelvből meg már 10-ben leérettségiztem , így gondoltam azt az időt amit rá fordítanék azt belefektetem az emeltbe. A szak amit kinéztem magamnak az a PE mechatronikai mérnöki szak. Köszi amúgy a válaszokat. :)
2018. szept. 28. 05:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az emelt az nem "iskolafüggő", hanem szakfüggő. Max van olyan egyetem, ahova szinte lehetetlen emelt nélkül bekerülni a magas pontok miatt.

Kérdező, az emelttől nem kell félni. Pláne ha ilyen nagyszerű eredményeid voltak eddig is. Én is anno 2 emeltet is csináltam. A magyarra meg a törire meg nem olyan nehéz felkészülni, bár hozzá teszem engem azok nem igazán érdekeltek. Így is 5-ösök lettek, (persze ott szerencsén elég sok minden múlik).

2018. szept. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem sem lenne muszáj emeltezni, de ugye ösztöndíj illetve kolesz miatt nem rossz ha több a pontom.
2018. szept. 30. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!