Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a Bethlen Gábor közgazd...

Milyen a Bethlen Gábor közgazdasági szakközépiskola? (Debreceni)

Figyelt kérdés

A pénzügyi számviteli szakra mennék. Lenne egy pár kérdésem ezzel kapcsolatban.

-Hányas átlaggal lehet bejutni?

-Minimum hány pontos felvételi kell?

-Milyen a suli? (diákok, közösség, tanárok, stb.)

Továbbá miden infót szívesen fogadok ezzel kapcsolatban. A válaszokat előre is köszi.



#továbbtanulás #Debrecen #szakközépiskola #közgazdaság #Bethlen #DSZC #Bethlen Gábor közgazdasági szakközépiskola
2018. szept. 28. 13:00
 1/8 A kérdező kommentje:
14/L
2018. szept. 28. 13:02
 2/8 anonim ***** válasza:

Szo-szo...

Ha egyetemen szeretnél tovább tanulni, akkor inkább válassz egy erős gimnáziumot helyette.


Maga a "szak", amit inkább neveznék képzésnek.. meg nem ér semmit. Nem fogsz a végén kapni róla semmilyen érvényes elismervényt. Csak egy érettségi lesz a kezedben.


Utána mehetsz pénzügy és számvitel ügyintézői OKJ-ra vagy megpróbálhatod a szakot! a felsőoktatás keretein belül.

2018. szept. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Elég nehéz elfigadni amit mondtál mert egyszerűen nagyon megtetseztt ez a suli. Azért átgondolom amit mondtál.
2018. szept. 28. 20:28
 4/8 anonim válasza:

Szia tavaly oda jelentkeztem mind a négy szakra és a turisztikán kívül mindenhova felvettek.

50 pontos lett az írásbeleim 20on valmennyi a szóbelim. Volt olyan szak ahol 85 voltam és úgyis bejutottam. Az átlagom egy 4,2.

A matekot jó ha tudod szóbelin kérdezik is hogy szereted e. A volt osztálytársam akik oda mentek szeretik nagyon jó a közösség.

Ahogy előttem is írták innen nehezebb bejutni egy egyetemre de nem lehetetlen.

2018. okt. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. okt. 2. 06:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Évről-évre egyre kevesebb a felvételi ponthatár. De ha tehetted inkább menj egy erős gimibe, mert az itt kapott "végzettséggel" nem sokra mész. A nyelvoktatás nem olyan rossz, a matekot pedig jó ha tudod. A tanárok pedig nagyon megoszlóak. Vannak nagyon jó, szerethető tanárok, de sajnos kevés van belőle. Saját tapasztalatból mondom,hogy egy nagy csalódás volt az iskola számomra. Iskolán kívüli foglalkozások jók szoktak lenni. De összeségében semmi extra nincs a suliban.
2018. nov. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, én vagyok a hülye, de szerintem az elég jó dolog, ha 5 év alatt tudsz szerezni egy érettségit és egy piacképes szakmát.

Azt pedig nem értem, hogy miért lenne nehéz innen egyetemre menni🤷🏽

2018. dec. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem gondolom, hogy nagy csoda lennék, de ezek szerint igen, ugyanis innen mentem egyetemre 🙌

Először is, a tanárok nagyon jók, kedvesek, már-már a barátaid is lehetnek (de tényleg😉)

Az oktatás erős, piacképes, ha gazdasági irányba orientálódsz, lesz egy hatalmas előnyöd az "erős gimisekkel" szemben. (Amúgy mindig utáltam ezt az "erős gimnázium" megjegyzést. Mitől lesz egy gimi erős? Ez relatív. A kossuth is nagyon erős, mégis rengeteg rossz véleményt hallottam róla, nem beszélve arról, hogy néhány ismerősöm, aki ott megfordut, gyökeresen megváltozott rossz irányba, - persze ez is relatív ugye. Ezzel azt akarom mondani, hogy attól, mert a Bethlen neve mögött nem a gimnázium szócska szerepel, ugyanolyan érettségit tehetsz, ugyanúgy mehetsz egyetemre)

Ha más egyetemre mennél, nem lehetetlen, az iskola szervez fakultációkat, ha így döntenél.

A szakmai tárgyak egymásra épülnek, éppen ezért, jó; ha folyamatosan tanulsz.

Összességében az egyik legjobb debreceni iskola 😊

2018. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!