Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek északon, Norvégiáb...

Szerintetek északon, Norvégiába vagy Svédországba eltudnék helyezkedni pszichológusként?

Figyelt kérdés
2018. szept. 29. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ahhoz, hogy kint pszichológus legyél, alap hogy anyanyelvi szinten beszélsz és jól ismered az ottani kultúrát, szokásokat.

Másképp, hogy érted meg mi baja van?

Szal, ha nem sajnálod az éveket, szerintem idővel bejöhet.

2018. szept. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Itt Svédországban svéd tudás kötelezö. De nem tudsz csak úgy munkát vállalni. Engedélyeztetni kell a végzettségedet. Pontosan nem tudom mi a magyar megfelelöje. Svédül legitimation.Ez viszon akár nagyon sokáig is eltarthat. Szerintem itt nem könnyü, de nem is lehetetlen. Tudom, hogy hiány van belölük és sok a beteg. Szóval ha fiatal vagy akkor talán megéri.
2018. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Svédország részese az EU oktatási integrációjának ill. a bolognai rendszernek. Amennyiben akkreditált egyetemi képzésben vettél részt és oklevelet szereztél pszichológiából szakvizsgákkal egyetemben, fáradj be az Oktatási Hivatalba, és kérd ki az EU-n belüli munkavállaláshoz szükséges iratokat, dokumentumokat. Pénzbe kerül. Angol nyelven is lehet praktizálni, ha lesz olyan alany, aki kapható erre. Egy praxis megszerzésének feltételeit minden ország másképp szabályozhatja, kérj információkat az adott ország egészségügyi, oktatási hatóságaitól.


Fontos feltétel lehet a szakmai gyakorlat ideje és szakmai háttere, amelyet megfelelően igazolni kell majd. Erről is kaphatsz felvilágosítást a fogadó országban.


Abban azonban igaza van a többi válaszolónak, hogy a fogadó ország nyelvét, kultúráját stb. szerencsés ismerni.

2018. okt. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha férfi vagy, semmi esélyed.
2018. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!