Esti vagy nappali?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok és egy teljesen noname "szakgimnáziumban" tanulok. A jelenlegi iskolámban utálom a környezetet, az embereket és kiderült, hogy az igazgató, aki egy hatalmas nagy paraszt ki akar rúgni az iskolából, holott én semmit nem követtem el. Egy szó, mint száz nagyon lehúz ez az iskola. Informatikát tanulok (rendszergazda), ami totál nem érdekel és nem is igazán értem a dolgot, pedig ebből kell érettségiznem...

Nyilván az én hibám, hogy nem figyeltem oda órán, de ez most lényegtelen.


A matektanárommal beszélgettem egy kicsit, és ő ajánlotta azt, hogy próbáljam meg az esti iskolát. Van lehetőségem váltani és el is gondolkodtam rajta, de kicsit félek tőle, mert nem tudom, hogy milyen.

Elsősorban az érdekelne, hogy kellően felkészítene az érettségire?

Kérlek osszátok meg velem a tapasztalataitokat.



2018. okt. 7. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, ha felejtős a mostani szakod, akkor csak a magyar/matek/töri/nyelv-re tanulj. Persze kipróbálni magad az infón semmibe nem kerül (az írásbelin lai.), a szóbelire meg dönthetsz úgy, hogy nem mész el. Ekkor nem kapsz érettségibizit, de októberben/kövi júniusban leérettségizhetsz már BÁRMIBŐL, és akkor kiállítják.
2018. okt. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy költözés miatt én nem tudok októberben visszajönni érettségizni.

Mindenképpen ebben az évben le akarom tudni, hogy később már ne legyen vele baj.

2018. okt. 8. 07:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Másik iskolába nem tudsz átiratkozni, akár gimibe? Sokan csinálták ezt, mert nem akartak szakmaiból érettségizni. Az esti szerintem legyen a legutolsó választás.

A "költözés" az külföldöt jelent?

2018. okt. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Másik iskolába nem akarok átiratkozni, mert már 20 éves vagyok és mivel ez az utolsó évem.

Egyébként nem külföldre szeretnék költözni. Országon belül maradok, csak a mostani lakhelyemtől 300km-re odébb.

2018. okt. 8. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!