Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen van lehetőség új...

Egyetemen van lehetőség új nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés
Szóval ha elmennék anglisztikára, attól még vehetnék fel órát más nyelvből amit addig nem tanultam? Nagyon tetszik a francia nyelv és kultúra, viszont sajnos németet választottam gimiben mint második idegen nyelv és tök jó lenne ha majd tudnám tanulni esetleg egyetemi keretek közt.

2018. okt. 9. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Annyira irigyellek, én németet akartam tanulni, csak ütközött az óráimmal:( :D

Szóval igen, van lehetőség rá, teljesen kezdő szintről is. (Mármint ha minorról beszélsz, akkor a francia esetében kell előzetes nyelvtudás)

Én végül francia kezdőt vettem fel, de rájöttem, hogy nincs meg a motivációm ahhoz, hogy tanuljam, szóval leadtam.

2018. okt. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nagyban függ attól, hogy melyik egyetemről beszélsz. ELTE-n azt hiszem, hogy csak a portugál minor az, amihez nem kell előzetes nyelvtudás. Keleti nyelvekhez nem kell, de nincs is kapacitás nem fő/minorszakos diákokra, sajnos.:( Bár néha szokott indulni direkt szabadkreditbe kezdő kínai, vietnámi, akár hindi vagy héber, sőt, talán orosz is.
2018. okt. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!