Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemen átjelentkezek...

Ha egyetemen átjelentkezek egy másik szakra mielőtt átsorolnának önköltségesre, akkor a másik szakon állami finanszírozottként indulok?

Figyelt kérdés

Óbudai Egyetem. 30 kredit és 2 aktív félév kell a szakváltáshoz. Hogy ne rakjanak fizetősre 2.75-ös átlag, és 36 kredit 2 félév alatt. Ugye mindkettőre csak a tanév végén kerülne sor, de nem tudom, hogy melyikre kerül előbb sor?


Nem igazán megy, és nem is igazán érdekel a jelenlegi szakom, hogy 2.75-ös átlagot elérjek, a kredit megszerzéssel viszont nem lenne gond.


Szóval ha nem érem el azt az átlagot, akkor átsorolnak önköltségesre, és úgy kezdem el az új szakot, vagy állami támogatottra raknak az új szakra? Mikor szokott lenni a támogatott formáról az önköltségesre átsorolás? És mikor szokott lenni az átjelentkezés? Lehet így "trükközni"?


2018. okt. 16. 18:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Engem a vizsgaidőszak utan raktak át önköltségesre, de aztán arról a szakról ki is iratkoztam. Jobban jársz ha nem átjelentkezel, hanem újrafelvetelizel. Átjelentkezésnél szinte mindig önköltségesre raknak, hacsak nincs nagyon jó átlagod, de van amikor nincs is államin üres hely szóval szín 5-sel is önköltségesre kerülhetsz. Átjelentkezni vizsgaidőszak végefele lehet és júliusban derül ki, hogy átvettek-e. De amúgy simán lehet az is hogy nem vesznek át új szakra.
2018. okt. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!