Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudom, ez egy nagyon nagyon...

Tudom, ez egy nagyon nagyon fura kérdés: Ha betöltöm a 16-ot, akkor kiíratkozhatok a suliból és utána már nem kell járnom iskolába?

Figyelt kérdés

Nem akarok iskolába járni. Tudom, nagyon sokan így vannak ezzel, de én tényleg nem akarok. Nem mintha rossz lenne a suli, vagy az osztály, vagy a tanárok, vagy a kolesz, vagy a szobatársak (koleszos vagyok), csak egyszerűen a suli elveszi minden energiám. Felemészti a szabadidőm, nem tanulhatom azt amit szeretnék, mert szeretnék tanulni, csak nem azt amit órán tanítanak, nem a tananyagot. Ezáltal magántanuló sem szeretnék lenni.


Úgy érzem nem való nekem ez a kötöttség. Egy rendes tinédzserhez híven szabad akarok lenni. Szabad és boldog. Látszólag megvan mindenem, ami a boldogsághoz kell, szerető család, jó osztály, kutyus, cica, nem élünk szegénységben, de akkor is. Nem érzem úgy, hogy boldog lennék. Nincs megfelelő mennyiségű szabadidőm.



Tehát. A kérdésem az, hogy lehetséges-e az, hogy én miután agusztusban be fogom tölteni a 16-ot, így már állítólag nem leszek tankötelezett, beadom az iskolába a kiíratkozási kérelmemet, vagy valami ilyesmi történik és nekem akkor majd nem kell járnom suliba. Vagy ez nem ilyen egyszerű?

Ez a kérdésem és jó lenne, megköszönném, ha valami hozzá értő ember válaszolna a kérdésemre.



2018. okt. 22. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag semmi akadálya. Kérdés azonban, hogy érettségi nélkül mihez fogsz kezdeni?
2018. okt. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Attól még, hogy nem járnék suliba érettségizni érettségizhetek.

2018. okt. 22. 23:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor estire szeretnél menni?
2018. okt. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érettségizhetnél már ha nem jársz iskolába?? Az érettségi feltétele a 4 középiskolai évfolyam sikeres elvégzése. Ha kiiratkozol 16 évesen, akkor nem fogsz tudni érettségizni, csak ha estire iratkozol be, de akkor ugyanúgy kell iskolába járni, csak még annyi felkészítés sincs, mint a rendes nappali képzésen.


Érettségi nélkül meg nicsenek szép kilátásaid. Mehetsz havi 80 ezerért wc-t pucolni, vagy segédmunkásnak. Bírd már ki még ezt a pár évet. Egyetemre nem kötelező menni, ha utálsz tanulni, de az érettségi legyen meg.

2018. okt. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerezd meg az érettségit és utána ha egy pár év múlva tovább akarod képezni magad akkor ott van a lehetőség ha még mégse akkor meg ez van de nem tudhatod hogy hol leszel mondjuk 5 év múlva meg hogy mik lesznek a céljaid. Az alap legyen meg hogy lehessen rá építeni.
2018. okt. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szabadidőd ezt megértjük, bár több van mint hinnéd. Ha kiiratkozol persze több lesz, de miből leszel szabad és boldog? A szüleid fognak eltartani? Meddig? Érettségi és szakma nélkül akarsz dolgozni? Ki kell ábrándítsalak munka mellett még kevesebb szabadideje van az embernek, ráadásul végzettség nélkül csak a vacak, keveset fizető melókból lehet válogatni. Szóval hagyd az álmodozást és fogd fel úgy, hogy ez a mostani tanulás az ára a későbbi viszonylagos szabadságodnak. Érettségi után már tanulhatod ami érdekel.

Magántanuló is lehetsz, ha rá tudod venni a szüleidet. Ehhez kell egy suli ahol vállalják, hogy félévente vizsgázol minden tárgyból. Mivel ezt nálad nem a szakértői vélemény indokolja csupán úri passzió a sulinak ebből nincs haszna, nem kap utánad fejkvótát, tehát nem biztos, hogy könnyen találtok olyat aki vállalja, de ez azért nem is lehetetlen. Ebben az esetben is kell tanulni, mert a vizsgákra és az érettségire fel kell készülni, akkor is ha nem érdekel a tananyag vagy annak egy része. (olyan akit minden érdekel amit tanítanak szerintem meg nincs, de más is megtanulja) Egyedül felkészülni nagyon nehéz, nagy önfegyelmet kíván és a posztod alapján attól tartok ez nincs meg benned.

2018. okt. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

És úgy döntöttem, lemondok errőla hülye ötletemről. Köszönöm az észheztérítést.

2018. okt. 23. 07:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jól döntöttél. Nem szeretnélek hanyagságra buzdítani, de nálam is volt egy ilyen mélypont. Elmondom, hogy jöttem ki belőle.

A cél, hogy minden terhet ledobálj magadról:


-Csak az érettségi tárgyakra tanulj, a többiből elég a kettes, úgysem fog senkit érdekelni, hogy milyen voltál bioszból pl. egy IT cégnél. Ha tovább akarsz tanulni, nézd meg, hogy miből kell még érettségizned és arra is tanulj.


-Húzd ki magad mindenből, ha túlterhelt vagy, ne vállalj el semmi plusz munkát a suliban, csak olyat, amiből hasznod lesz (pl. beleszámít az 50 órás önkéntes munkába)


-Ha nem számít az érettségi eredmény vagy jó vagy idegen nyelvből, csinálj előrehozott érettségit, így nem fog kelleni bejárni órára. Ha infóval tovább akarsz tanulni, akkor informatikából is csinálhatsz ilyet.


-Amelyik tanár nem nézi vagy értékeli, arra ne csinálj házit, úgysem abból fogod megtanulni az anyagot.


-Ahol lehet, puskázz. Például kezdő nyelvből mindig puskáztam, mert a tanárunk elég gyenge volt és semmit nem értettem, én pedig emiatt nem veszek egy újabb terhet a nyakamba


-Nekem még bejött a "telefonozz órán" módszer is. Így nap végén kevésbé voltam zombi (persze csak olyan órán, ami nem számít)


Na ennyit tudtam mondani, ha okosan csinálod, 1 pontot sem buksz felvételinél, sőt még szerezhetsz is pontokat, mivel több energiád marad arra, ami tényleg fontos.


Igaz, ahhoz, hogy ez így működjön, tudnod kell szelektálni. Szerintem az elsődleges probléma az az, hogy maximalista vagy magaddal.

2018. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!