Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz-e a jogász képzés?

Nehéz-e a jogász képzés?

Figyelt kérdés

Ügyvéd szeretnék lenni.

Nehéz-e a jogász képzés?

A 2 év gyakorlat nehéz?

Tehát nehéz-e, hogy ügyvéd legyek?



2018. okt. 25. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyakorlat 3 év nem 2, vagy te az ügyvédiskolára gondolsz? A szakvizsgához kell 3 év gyakorlati idő.

Ügyvédnek lenni a legkönnyebb abból a szempontból, ha van tőkéd és ügyfélköröd, tehát ismerettségi köröd, illetve valamennyi tapasztalatod, akkor nincs probléma, ezért is van annyi ügyvéd.

A jogász képzés függ attól melyik egyetemről beszélünk, de általánosságban nem a könnyű szakok közé tartozik, de mint minden szak, ezt is elvégeztük többen.

2018. okt. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem a “nehéz” erre a helyes kifejezés, hanem inkább, hogy _sok_. Ez azt jelenti, hogy nagyon sokat kell tanulni; a szöveget nem elég elolvasni és bemagolni (lehetetlen is lenne pusztán magolni); hanem meg kell érteni. Mivel az anyag nagyon sok és sok esetben bonyolult, ezért nagyfokú monotónia-tűrés, erős és kitartó koncentrációs képesség, kiváló logikai érzék, a tanuláshoz rendszerező képesség és természetesen brilliáns memória szükséges.
2018. okt. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, bár én még csak másodéves vagyok. Az anyag többnyire nem a nehézsége hanem a mennyisége miatt okoz akkora kihívást. Persze nem könnyű, de ha érdekel akkor mindenképpen megéri belevágni, könnyebb neked is olyat tanulni amit szeretsz.
2018. okt. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!