Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A fizetős tanfolyamokon vagy...

A fizetős tanfolyamokon vagy iskolarendszerű OKJ-n tanítják meg jobban a szakmát? Én most pl asztalosra gondolok.

Figyelt kérdés
Néztem és a fizetősök általában 10 hónapig tartanak és csak heti 2 nap. Ennyi idő alatt meg tudják tanítani a szakmát? Értelemszerűen az okj-s 2 év, szóval több idő van rá, de ott van hogy sok felesleges dolgot is leadnak. Én ilyen "melós" szakmákon gondolkodok, asztalos, szerelő(víz,gáz), kőműves stb...

2018. okt. 31. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Őszinte legyek?

Az igazi szakmát a gyakorlatban fogod megtanulni. Amikor elmész egy szaki mellé és olyan problémákat fogsz látni, amik a tankönyvben nincsenek leírva..


A 2 éves OKJ pedig (ami ilyen szakmáknál túlzóan sok.. munkaügyis képzésekben fél év alatt lezavarják) szintén túlzás.

A fizetős meg lehúzás... az annak jó, aki már feketén/nem feketén melózik mellette és igaziból csak a papír kell valamiért.


Szóval ne várd el, hogy ott tanítják meg a szakma csínyját-bínyját, az majd élőben lesz az évek alatt.

Illetve amikor otthon saját magadnak alkotsz és tájékozódsz a világról.

2018. okt. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ezeket a munkaügyis képzéseket érdemes elvégezni?
2018. okt. 31. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Ingyen van, gyors, jár alatta pénz.

Egyéb kérdés?

2018. okt. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk, hogy a képzés elvégzése után, ha alkalmazottként dolgozok, akkor ott szoktak eleinte berakni egy képzettebb munkás mellé? Vagy azt így nekem kéne keresni?:D Meg amúgy ha ne adj isten nincs a munkaügyis képzések között asztalos, akkor a 10 hónaposat vagy a 2 éveset választanád?
2018. nov. 1. 12:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindegy
2019. jan. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!