Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnáziumba vagy Szakgimnázium...

Gimnáziumba vagy Szakgimnáziumba érdemesebb menni?

Figyelt kérdés

Fodrász szeretnék lenni, de nem tudom hogy, szalgimibe menejek e, ahol előtte letehetem az éretségit 2év alatt, utána a szakma de ugye gimi az 4 év.

Igazából itt én azt nem értem, hogy mi a különbség van egy 2, és egy 4éves érettségi között?



2018. nov. 10. 19:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Szakgimibe*
2018. nov. 10. 19:42
 2/6 A kérdező kommentje:

Menjek*

Nezzetek el a hibákat, telefonról írtam:)

2018. nov. 10. 19:43
 3/6 THOR_HUN válasza:
100%

Szia!

A legfőbb különbség a két érettségi között, hogy a szakgimnáziumban szerzett érettségi szakmát is ad az érettségi mellé, amivel egyből eltudsz valahol helyezkedni munka terén. A gimnáziumban szerzett érettségi egy sima érettségi, utána lehet esetleg valamilyen OKJ képzésre menni, de ha fodrász szeretnél lenni akkor tudom ajánlani az Erzsébet Királyné Szépészeti szakgimit pl, ahol fodrász szakmát kapsz az érettségi mellé, de nézz körül és biztos találsz a lakóhelyedhez közeli iskolát:)

2018. nov. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tévedés, nem leszel az említett iskolában az érettségivel együtt fodrász, illetve csak férfifodrász leszel. A szakma a szakgimis érettségi után további 1 év, sima gimnáziumi érettségivel további két év. 2 év alatt természetesen nem teszel hagyományos iskolában érettségit, ez csak felnőttoktatásban van 16 éves kortól munka mellett. A szakgimiben nagyobb a terhelés, mert még szakmai tárgyakat is kell tanulni, és a nyaraidat elveszi a többhetes nyári gyakorlat, plusz nem választhatsz 5. érettségi tárgyat, hanem kötelező a szakmai alapozó tárgyból. A gimnáziumban általában magasabb a tanulmányi színvonal, nagyobb a követelmény.
2018. nov. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg fodrász szeretnél lenni, de ez a jövőben még változhat. Ezért azt javaslom, hogy menj gimibe majd az érettségit fejeld meg egy 2 éves fodrász okj-vel.


Ha szakgimibe mész akkor oda is 4 évet jársz és leérettségizel, majd +1 év okj után fodrász lehetsz.

2018. nov. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Asszem az a szakiskola/most már szakközépiskola; ahol rögtön fodrásznak tudsz tanulni, de az nem ad érettségit;


Amúgy ha van érettségid, ugyanannyit ér; akár estin, akár nappalin szerezted.


Asszem ezek így vannak. De am télleg van fodrász okj is.

2018. nov. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!