Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak, ha a földrajz...

Minek tanuljak, ha a földrajz érdekel?

Figyelt kérdés
Földrajz irányában szeretnék továbbtanulni. Minek érdemes, amivel el lehet helyezkedni? Igazából mindenre kíváncsi vagyok, szóval minden jöhet... (10.es vagyok kémia, fizika, biológia jól megy, de sajnos nem vagyok egy matek zseni, de abból is igyekszem)

2018. nov. 10. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Geológia, geodézia, topográfia, csillagászat, geográfus, biológus, zoológus, tanár, agrármérnök, meteorológia, geofizika, környezetkutató, ilyeneket tudok ajánlani.


A matek sajnos mindenhez kell, főleg a koordináta-geometria, de ha kikupálod magad belőle profi lehetsz bármelyikből :D


De sajnos ezek a szakmák nem tartoznak a klasszikusan sokat fizető szakmák közé, szóval vagy mást is tanulsz mellette, vagy több szakirányból kiképzed magad és akkor több mindennel foglalkoztathatnak.

2018. nov. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a matek végképp nem megy, akkor a földtudományi alapszak a legkézenfekvőbb valamelyik tudományegyetem természettudományi karán. Ha bevállalod a komoly matekozást is, akkor Miskolcon a műszaki földtudományi alapszak elhelyezkedés szempontjából jobb. A földrajz alapszakot, meg az erre épülő geográfus, térképész mesterszakokat nem ajánlom, mert nehéz velük elhelyezkedni. Végül pedig ott a földrajz tanárkodás lehetősége is, például kémiával vagy biológiával szakpárban.
2018. nov. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves 1. Szerinted mit lenne érdemes tanulni mellé, illetve milyen szakirányok a legjobban?
2018. nov. 11. 08:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva ne haragudj, de nem tudom. Nem ebben a szakmában tevékenykedek, így ennél nagyobb belátásom nincs a dologba.

Gondolom ha többet tanulsz egymás mellett a felsoroltak közül.

Érdemesebb lehet erről megkérdezni egy szaktanárt, vagy menj el egy felsőoktatási kiállításra és kérdezz rá egy természettudományi kar diákjainál, biztosan segítenek és adnak ötleteket :)

2018. nov. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm! :)
2018. nov. 11. 12:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Földtudományi alapszakon az ELTE-n mehetsz geológiára, térképészetre és geográfiára, ezeknél nem kell matek.

Ott van még a csillagászat, geofizika és a meteorológia specializáció, de ezeknél elég komoly a fizika és matek van.


Egy előző válaszolóval ellentétben úgy tudom, hogy a térképészként (ha együtt van a térinformatikával, mint nálunk akkor) nagyon egyszerű elhelyezkedni, mert lényegében geoinformatikust képeznek belőled. Geológia specializáció és szerencse kérdése, a geográfia szerintem halott ötlet. Piacképes még a geofizikus is, illetve meteorológusként is könnyű munkát kapni állítólag. Csillagászatra meg nem pénzért mennek emberek, maradjunk annyiban. A legtöbb pénzt szerintem geofizikusként és geológusként kereshetsz, ha erőforráskutatásban, olajiparban helyezkedsz el vele.

2018. nov. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!