Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi tantárgy hogy...

Érettségi tantárgy hogy gazdaságira menjek?

Figyelt kérdés

Sima gimibe járok már eldöntöttem hogy gazdasági szakirányban szeretnék tovább tanulni. Erre gondoltam hogy megveszem a gazdasági alapismeretek 9-10.évfolyamos könyvet és elkezdem tanulgatni.

Esetleg honnan tudok meg könyveket szerezni, illetve ha kérem akkor érettségizni tudok gazdasági tantárgyból annak ellenére hogy a gimiben nrm tanítják?



2018. nov. 12. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudsz érettségizni belőle, de teljesen felesleges. Gyúrj inkább a matekra és az angolra, annak több értelme van.
2018. nov. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kicsit egyedi válaszom lesz. (Közgazdász azaz szakmabeli vagyok, így válaszolok.)


Szerintem felesleges a középiskolás gazdasági anyagot tanulni. Max. csak elmegy a kedved az egésztől, de közelebb nem jutsz a célodhoz, és semennyi előnyhöz nem jutsz később sem. A gazdasági érettségit is kerülném a helyedben.


Amiből jónak kellene lenned, az nagy vonalakban matematika, történelem, ezen belül is a gazdaságtörténeti részeknek érdemes utána kérdezni.


Nem tudom pontosan melyik része iránt érdeklődsz a gazdasági szakoknak, de ha tényleg komolyan gondolod, inkább iratkozz be egy digitális marketing / online marketing / google-facebook-instagram marketing képzésre. Itt legalább egy kis (de fontos) szeletéről kaphatsz az egészről valami képet.

2018. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Leginkább a gazdálkodás és menedzsment érdekel
2018. nov. 12. 22:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Akkor nem hülyéskedem, keress egy pszichodráma csoportot és kezdj el járni. Van képzés direkt 15-18 év közötti fiataloknak, keress rá. Olyan kompetenciákra tehetsz itt szert, amelyek később nagyon nagy hasznodra lesznek (nem viccelek, tényleg!).


Másfelől meg tényleg húzz bele a matek, töri, angol "szentháromságba" és tanulj ezekből minél többet.

2018. nov. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Matekkal nincs problémám, imádom az angolt is egyedül a töri az ami számomra kicsit unalmas. Sajnos kisvárosban élek itt efféle csoport nincsen. Esetlegesen könyvek? Vagy bármi más jellegű?
2018. nov. 12. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Relax, nem vagy elkésve semmiről. A törit felesleges erőltetni, kiváltképp gazdmenen. Stabil matekos alapjaid legyenek, főképp algebra-statisztika-valszám területen, lehetőség szerint már gimiben csinálj meg egy felsőfokút angolból, és ha van lehetőséged, egy második nyelvet is kezdj el tanulni. Az egyetemen mindent a 0-ról kezdenek, úgyhogy nem kell aggódni.
2018. nov. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Emelten nem szeretnék nyelvet vinni mivel németből sok hiányosságom van angolból pedig 3 éve kezdtem el tanulni. De járni fogok faktra de inkább azért hogy egy erős középfokom legyen és sokkal jobban jön ki. Nyelvvizsgát mindkét nyelvből szeretnék tenni. Azért gondolkodtam gazdasági alapismereteken hogy hátha lenne egy alap tudásom, amivel később kicsit könnyebben boldogulok. Annak ellenére hogy nem érettségizek belőle jó ha mondjuk tanulgatok belőle néhanapján?
2018. nov. 13. 12:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Még egyszer elmondom: ártani nem árt, de gyakorlatilag semmivel sem leszel előrébb. Azok a csoporttársaim, akik középiskolai szakmai tanulmányi versenyeken helyezéseket értek el, 1-1,5 hónap után pont annyira nem tudtak semmit, mint azok, akik az egyetemen döbbentek rá, hogy miről is szólnak a gazdaságtudományok.

A nyelveket pedig azért mondtam, mert önmagában a gazdmen diploma nyelvtudás nélkül nem sokat ér.

2018. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2018. nov. 13. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!