Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hol lenne érdemese...

Szerintetek hol lenne érdemesebb továbbtanulni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 11.-es gimnazista német tagozaton. Alapvetően művészi beállítottságú vagyok, ha választani kell, inkább humán, mert a reál tantárgyak kicsit sem mennek, a humánok 4-es és 5-ös Pécs legerősebb sulijában. A kommunikáció és médiatudomány érdekelne, azon is belül BME (mert ott a legolcsóbb, államira túl magas a ponthatár), de nem tudom hogy ezzel sikerülne-e elhelyezkednem utána. A másik irány a művészet (fotográfia, grafika, média design) és ezzel az a bajom, hogy semmi előképzettségem nincs, csak velemszületett némi tehetség. Szóval MOME-ra gimi után OKJ nélkül (mármint valamiféle már tanulás előtt) tuti nem vennének fel, és más művészeti egyetem nincs (ami érdekel). Szerintetek melyik irányban lenne több ráció? Gimi után megpróbálni a MOME-t, mégha tudom is hogy esélytelen, és ha nem sikerül OKJ, vagy kommunikáció, ami gondolom sikerülne, mert nem feltétlenül a zsenik szaka, szóval be lehet jutni. Az is gond, hogy a Pest 100%, de ha egyetemista lennék, ott van a koli, de pl OKJ-nél nem tudom milyen lehetőségek vannak.

2018. nov. 16. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:

művészeti területen nehéz megélni és attól, hogy van egy fiplomád, még megélhetésre nem lesz tőle. nem annyira az előkélzettség, inkább az a kérdés, hogy mennyire vagy aktív, elkötelezett, mennyire tudod, hogy te biztosan ezt akarod csinálni - a leírtakból ez egyáltalán nem látszik. akik művészeti egyetemre mennek, azoknak általában azért van előképzettségük, mert már benne vannak, csinálják, tudják, hogy ezt akarják, csak továbbfejlődni akarnak benne az egyetemen - és ezért is fogják inkább őket felvenni, mert velük kevesebb energiával lehet tőbb eredményt elérni, mint egy nulláról kezdővel. szerintem ne menj művészeti suliba, ha csak érdekel, de nem csinálod, nem tudod biztosra, hogy ezt akarod, ebből akarsz megélni és pláne, ha fogalmad sincs hogyan fogsz majd megélni belőle.


a kommunikáció egye jobb irány, de az a terület is nagyon telített, ott sem feltétlenül könnyű megélni. a nyelvekre mindenképp érdemes ráfeküdni, ha több nyelvet is beszélsz, pláne ha nem csak angol, német, hanem ritkább nyelveket is, azzal sokkal könnyebb lesz elhelyezkedned

2018. nov. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Őszintén megvallva, a fotózáson kívül sajnos nem igen aktívkodom művészeti téren, rajzolni is tudok, meg szeretek, de az is csak ugye olyan szinten, ami így tehetségként van bennem, és nagyon sokat kéne gyakorolnom, hogy pl a rajztudásom olyan szinten legyen, ami pl a grafikához kéne, de gondolkozom azon, hogy elkezdnenék járni valahova, hogy fejlesszem magam. Nagyon ebben a világban tudom elképzelni a jövőm, hogy valamit alkothassak, de az tény, hogy eddig nem sokat tettem érte, és kicsit azt is bánom, hogy nem a művészeti suliba mentem/vagy nem média tagozatra egy másik suliban.

Sajnos csak angolul és németül tudok, de azokat nagyon szeretem, németből van B2-es nyilvvizsgám, amit egy éve csináltam, most a C1-re készülök, és angolból is szeretnék minimum egy B2-t megcsinálni.

2018. nov. 17. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!