Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvszak mellé milyen másoddi...

Nyelvszak mellé milyen másoddiplomát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Üdvözletem GYK népe, másodéves romanisztikás (francia szakirányos) hallgató vagyok. Jövőre elméletileg kevesebb órám lesz, szóval harmadévben szeretnék elkezdeni egy új szakot, párhuzamban a meglévővel. Gazdasági, műszaki, informatikai szakok kizárva, tudom, így most már nem vagyok se piacképes se értékes tagja társadalmunknak, de ezt most mellőzük :).


A francia mellett beszélek még németül és angolul is, de nem vagyok benne biztos, hogy örökké tolmácsként, fordítóként vagy nyelvtanárként szeretnék dolgozni. Leginkább a politológia, pszichológia és szociológia érdekelnének, esetleg nemzetközi tanulmányok, bár utóbbiról sok jót én még nem hallottam.


Nincsenek kapcsolataim, senkim sincs, aki "be tudna tolni" ide vagy oda,. Viszonylag szerény anyagi helyzetű családból származom. Imádok olvasni, egy igazi könyvmoly vagyok. Érdekesnek találom az emberiséget érintő kérdéseket, ugyanakkor szeretnék változtatni az átlag humán mentalitáson és jobban megismerni úgy az egész világot. De nem tudom elképzelni magam semmilyen konkrét munkakörben.


Leginkább pszichológus, szociolóus vagy politológus hallgatók véleménye érdekelne, szeretik-e az adott szakot, de nyelvekkel kapcsolatban is adhattok ötletet.



2018. nov. 17. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha szerények az anyagi lehetőségeid, én nem pocsékolnám a pénzt olyan szakokra, amikkel jó eséllyel lehetetlen elhelyezkedni. Az általad felsoroltak közül talán még a nemzetközi tanulmányok amit esetleg érdemes lehet elkezdeni.
2018. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Nemzetközi tanulmányok kuka, munkanélküli-képző.


Átgondolnám a helyedben ezt a gazdasági szak fóbiát. Le lehet győzni. Mellétolsz egy kereskedelmi szakot és remekül megélhetsz belőle / találsz vele állást.

2018. nov. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
A féléveid fel tudod használni, szal nem kell fizetni érte.
2018. nov. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A gazdaságin még tényleg gondolkozom, mert a marketing érdekelne, de én elég rossz vagyok matekból...


Nemzetközire pontom nem lenne elég, pedig mindenképp államin szeretném.

2018. nov. 17. 21:48
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem igazán kell matek a marketingre. Az egyetlen húzós a matematika 1-2, na ez tényleg szívás (de ez mindenkinek), na meg a statisztika, de az meg annyira más, mint amit eddig tanultál, hogy nulláról megtanulható. Max. magántanárral, ha nem menne magadtól. A többi tantárgyhoz elemi matematika, a négy alapművelet bőven elég.
2018. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem azt válaszd, amelyik a legjobban vonz és ez alatt nem azt értem, hogy pl. melyik a legpiacképesebb, melyikben van a legtöbb lehetőség stb., hanem ténylegesen arra gondolok, hogy melyik érdekel igazán. Én elkövettem azt a hibát, hogy olyan szakot választottam, amelyik ugyan jó lehetőségekkel kecsegtetett, de abszolút nem érdekelt.... Elsőre konkrétan villamosmérnöki szakra mentem. Emelt matekos voltam, jól ment, ötösre érettségiztem és az egyetemen sem volt nagy problémám vele, ugyanakkor cseppet sem érdekelt a szak. Eleinte még adott motivációt, hogy "hú de jó egyetemre járok", "milyen jó szak", "mérnök leszek" stb., stb., de ez elég hamar alább is hagyott, mert abszolút nem érdekelt és egy olyan tárgy nem volt, amit tényleg élveztem volna. Kínszenvedés volt az egész. Egy év után ott is hagytam. Utána elmentem egy nyelvszakra. Azt imádtam, viszont nagy pofon volt, hogy én lettem a "hülye, idióta, semmitérő, mekis bölcsész" és bepánikoltam, hogy éhen fogok dögleni, nem ér semmit amit tanulok stb., aztán közben én is belekezdtem egy gazdasági szakba. Ugyanaz történt, mint a mérnökivel, gyűlöltem. Jól hangzott, hogy közgazdász leszek, van munka stb., de teljesen hidegen hagyott minden, amit tanultam. Semmit nem találtam benne, ami megfogott volna. Úgy éreztem, hogy úgy nincsen semmi értelme. Ezért azt sem végeztem el. Most van egy nyelvszakos diplomám, most csinálom a mestert és tervezem, hogy egy másik nyelvszakot is elvégzek. Ennek látom értelmét, mert érdekel, szeretem és szívesen, aktívan csinálom. Míg a mérnökin vagy a közgázon konkrétan fel tudtam volna vágni az ereimet és minden egyes perc halálosnak tűnt... Nagyon megbántam, hogy feleslegesen megszivattam magamat.


Tény, hogy jól jön, ha egy nyelv magas szintű ismerete mellett értesz máshoz is, én ezt nem tagadom. Csupán annyit akartam mondani, hogy szerintem csak olyasmibe érdemes belekezdeni, ami ténylegesen érdekel és amiben el tudod képzelni magadat.

2018. nov. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2018. nov. 19. 12:18
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Fül-orr gégész.
2019. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!