Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az ELTE Kommunikáció...

Milyen az ELTE Kommunikáció és Médiatudomány? Minort lehet mellé felvenni? (nyelvre gondolok)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Továbbtanulás előtt állok, eddig úgy voltam vele, hogy valamilyen ázsiai nyelvet tanulnék (japán, kínai, koreai) mivel tényleg szeretem a kultúrájukat és a nyelvüket. Azonban az írás is nagyon érdekel. Mit gondoltok? Mi a tapasztalatotok?

Attól félek, hogy ha csak keleti nyelvre megyek, nem tudnék elhelyezkedni.



2018. nov. 26. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Legyünk őszinték, kommunikációval sem, ha nincsenek kapcsolataid. Japán minorra kötelező a nyelvvizsga, a kínaira első félévben kötelező egy tárgyat teljesíteni, a koreaihoz pedig nem kell semmi, csak nem gondolod végig hogyha ezeket a nyelveket te tudni is akarod oda hatalmas szorgalom és erőfeszítés kell, ami azt jelenti, hogy 3x annyit fogsz tanulni a minorszakodra mint a főszakodra. Én is voltam btks, tudom mit beszélek, ez kédz öngyilkosság. Ha pedig nem fektetsz bele elegendő energiát úgy kivágnak a minorról, mint kismacskát sz*rni, aztán kereshetsz mást ami nem volt előfeltételes minor, és bennt fogsz rekedni ügyvitelen.
2018. nov. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Írónak nem kell feltétlenül komm-média.

Inkább piacképesebb diplomát szerezz, egy magyar vagy történelem tanárival még mindig elmehetsz tanárnak és az íráshoz is elég jó alap.

Persze tanulhatsz fizikát is és realisztikusabb scifiket írhatsz ami ha nem jön be, sokkal jobb egyéb melókat találhatsz, mint kommunikáció diplomával.


A nyelvszak is jó, de akkor inkább csak azt tanulj, szerintem felesleges mellé egy kommunikáció.

2018. nov. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! ^^

Megerősítettetek a abban, hogy azt csináljam, amit a legjobban szeretek: keleti nyelvekkel és kultúrával foglalkozni :)

2018. nov. 27. 21:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ezek pont nem a könnyű nyelvek közé tartoznak. Nem járok egyetemre, nincs személyes tapasztalatom, csak amit az ismerőseim megosztottak vagy máshol olvastam. Ezek pont olyan nyelvszakok, amik alapszaknak is húzósak, nemhogy minornak valami más mellé. Még talán a koreai a legkönnyebb, de a japán, kínai az pont nagyon seggelős tantárgy, nagyon tanulnod kell, mert ahogy mesélték amik vannak órák azok nem érnek sokat, mert az kevés.

Meg jó lenne tudni mi a cél. Csak nyelvet akarod tanulni vagy kint akarsz dolgozni? Utóbbinál fölösleges külön ezekre a szakra menni, bármilyen diploma + tefl vizsga és mehetsz ki angol tanárnak. Annyi, hogy előtte azért tanuld meg valamennyire a nyelvet (angolul tudsz kismillió anyag van fent a neten).

2018. nov. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!