Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetnék tanár? Milyen iskolai...

Lehetnék tanár? Milyen iskolai teljesítmény kell hozzá, és egyáltalán illik-e hozzám?

Figyelt kérdés
Nem vagyok valami bőbeszédű, inkább introvertált személyiség vagyok, de mostanában arról álmodozok, hogy tanár akarok lenni. Szerintetek sikerülhetne? Milyen átlag kell hozzá, ha pl én angol tanár szeretnék lenni, akkor angolból ötöste kell érettségizzek? És azt olvastam, hogy az angol szak mellett lehet egy másikat is elvégezni pl magyar. Ezt kötelező, hogy kétféle tantárgyat is taníthatok, vagy lehetek simán angol tanár is? Illetve ha középiskolában szeretnék tanár lenni, ahhoz másmilyen oktatást kell elvégezzek, vagy hosszabb ideig tart, mint egy általános iskolai tanárhoz? Szerintetek megéri tanárnak menni manapság?

2018. nov. 27. 22:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én személyiségem is alapvetően introvertált, befelé forduló. Mégis tanár lettem.

Először nehéz volt számomra megnyílni olyanok felé is, akik nem közeli barátok.

De ahogy belekerültem helyzetbe, alakultam, változtam.


Néha úgy érzem, hogy az adott helyzetek következtében túlságosan is nyitottabb lettem. Ezt úgy értem, hogy látszólag nyitottam, de valójában hamarabb "elfáradok" attól, hogy napi szinten emberekkel, gyerekekkel kell kommunikálnom, mint az, aki természeténél fogva extrovertált.

Viszont szeretek tanítani. :)


Üdv,

egy angol-magyar szakos tanár

2018. nov. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!